Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 110 literbe hány db izzófényű...

110 literbe hány db izzófényű pontylazac, neonhal, vörös fantomlazac és fekete neonhal mehet?

Figyelt kérdés
Én fajonként 8 halra, tehát 4x8-ra gontoltam. Vagy hagyjak ki egy fajt és akkor 3x10?

2012. szept. 19. 08:30
1 2
 1/11 bamboochatheone ***** válasza:
Még úgy is sok, egy ekkora akvárium két ekkora csapat halat bír el, meg talán(jó szűréssel) két nagyobb testű halat.
2012. szept. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem maximum 2 faj legyen benne 2x15db (ha ragaszkodsz a 30db-hoz de talán egy kicsit sok lesz bele). Jobban mutatnak, nagyobb a biztonságérzetük.

Ha rajtam múlna akkor maximum 10-15db vörös neonhalat vennék bele mert ők még így is nagyon látványosak.

2012. szept. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 YourDestiny ***** válasza:
12-14 pontylazac elég bele + néhány kisebb fenéklakó, ha jó a szűrésed. 30 hal az rengeteg egy ekkora akváriumba.
2012. szept. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

bruttó 110 literből az aljzat, növények, díszletek után marad úgy kb 70 de max 80 liter durván számolva, mivel nem szokás csordultig tölteni az akváriumot azt is bele vettem a számításba.

1 halra kifejlett, felnőtt méretével számolva 1 liter vizet számolnak úgy általában...tovább gondolva a dolgot ha ezek közül a halfajták közül egyik se nőne felnőtt korára 2-2,5 centiméternél nagyobbra !éppen! el lennének...de ez nem így van, mivel az izzófényű pontylazac egészséges és persze kifejlett mérete több, mint !4! centiméter, hasonló méretű a fantomlazac is...kicsit számolgassunk:

10 izzófényű pontylazac=4cm*10=40cm=40 liter

10 vörös fantomlazac=4cm*10=40cm=40liter

hupsz máris 80 liternél járunk :) és a másik két fajtát nem is vettük még figyelembe :(

jó persze nem vagyok akvarista, igazából ma kezdtem el utána olvasgatni a dolognak, de ezt az 1halcenitre 1 liter dolgot megjegyeztem...előtte csak az 1 halcentire mért víztükör felület módszert ismertem:)


na szóval bőven elég ebből a kettőből mondjuk 8-8 darabot tartani szerintem, ezzel nem terhelődik túl a víz és mégis látványos lesz mert szép színes halacskákról van szó. szerintem rakj bele több növényt is, hogy még látványosabb legyen a halacskáid színe a zöld növények között :)

2012. szept. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

jah igen szerintem rakj bele olyan halat is ami az alsó vízrétegben él...azt hiszem fenéklakó halaknak nevezik őket vagy miknek...


bár lehet hülyeséget beszéltem az előző hozzászólásommal is...főleg mert keményen 5 órája olvasgatok csak a dologról :)

2012. szept. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 bamboochatheone ***** válasza:

Hát elég nagy hülyeség, ugyanis egy 4 centiméteres halnak olyan 8 liter vizet kell számolni.

És a 112-es akváriumból ha te el tudsz 30-40 litert tüntetni díszekkel akkor szerintem a kisméretű dísztéglából raktál bele egy falat...

Az én 112-es aksimban kb 100 liter víz van, és dugig tele van növényekkel meg fákkal, bár mondjuk a tetejétől egy centire van a vízszint.

2012. szept. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 YourDestiny ***** válasza:
Hát utolsó, te aztán írtál hülyeséget. Egy 112 literes akvárium nettó 105 liter, ebből leszámoljuk azt, hogy ugye nem töltjük csappig, és máris nincs meg a 100 liter. És akkor hol van a dekoráció, a 15 kiló aljzat, ami kell bele, a szűrő és miegymás? 70-80 liter víz ha van benne, sokat írtam.
2012. szept. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

kedves 11:08as...ne írj már baromságot...112 literes akváriumba akkor kerül 100 liter víz ha semmi nincs benne csak víz és a halak.

lehet, hogy csak 1 napja olvasgatok a témában, de azért a szemmértékem még sose csalt meg. maximum 75 liter víz kerül egy 110 literes akváriumba, ha van benne aljzat, növények és dekoráció...

a 110 literes akváriumot nem töltjük csordultig, alapban se pontosan annyi, vegyük nettó 105 liternek, ahogy YourDestiny is írta, levonjuk, hogy nem töltjük tele=105-15 liter durván saccolva amit kihagyunk pár centis holtsáv=90 liter

a nagyjából 15 kiló aljazatot a könnyebbség kedvéért számoljuk 15 liternek, plusz kb 5 litert vegyünk a dekornak, technikának és a növényeknek=90-15-5=70liter

szóval te vagy nagyon rosszul használod a szemmértéked, vagy egy szinte üres akváriumod van :)

és a kedvedért külön leírom ismét, hogy én az általánosan használt 1 halcentire 1 literes képlettel számoltam :) jó tény, hogy !nagyobb! halak esetén az egy halcentire 2 literes képlet ideálisabb de amennyire sikerült utána néznem a válaszom előtt 4 centis halnál még megfelel az 1 halcentire 1 litert számoló képlet is.

bár elismerem, hogy ha fenéklakó halat is szeretne beletenni a tulaj, akkor 2-2 halacskával kevesebbet kell számolni a két halfajtából és ezt tényleg elfelejtettem a kiegészítő válaszomban leírni, amiért bocsánatot is kérek a kérdezőtől :)

2012. szept. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 bamboochatheone ***** válasza:
Nekem nincs 15 liter aljzatom mert csak maximum 3 centi vastagon van azaz olyan 8 liter, ha ezt kivonjuk a 102 literből akkor marad 94 liter mínusz dekoráció mínusz egy centi holtsáv az kb 88 liter+külsőszűrőben lévő víz. A 75 litertől még elég messze állunk...
2012. szept. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 YourDestiny ***** válasza:
De a 100-tól is ;)
2012. szept. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!