Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Pterophyllum scalare-t mellé...

Pterophyllum scalare-t mellé milyen csapatban élő halat rakhatnék, és milyen aljzat közelében élő halat rakhatok ami csapatban él úgy hogy a scalare élőhelyén honosak legyenek? És miből mennyit rakhatok 800 literre?

Figyelt kérdés
Pterophyllum scalare-ket szeretnék tartani a 800 literes akváriumomban,és biotópnak szeretném berendezni. :)

#tzjk
2012. szept. 20. 00:10
 1/10 A kérdező kommentje:
ja és nem annyira kényes halak érdekelnének mellé :)
2012. szept. 20. 00:12
 2/10 bamboochatheone ***** válasza:
Vörös neonhal, császárlazac. Alulra pedig páncélosharcsák.
2012. szept. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

szia.


köszi a választ.

Neonhalakat nem szeretnék az akváriumba.

2012. szept. 20. 00:27
 4/10 bamboochatheone ***** válasza:

[link]

Itt bejelölöd hogy csak Dél-Amerikai fajok jelenjenek meg és máris láthatod hogy miből választhatsz.

2012. szept. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Baltahasú lazacok, Corydorasok esetleg.

Mondjuk a márványsügeret vagy a piráját nem raknám be :)

2012. szept. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nevezheted nevén. Ne legyünk túl hivatalosak. Ki ne ismerné a jó öreg vitorlást? Így kevesebb választ kapsz majd. De szerintem te konyítasz a dolgokhoz, szóval nézz szét a kisebb pontylazacok és harcsák között. Én 30-50 vörös neont és 20-25 Corydorast raknék bele, plusz valamilyen nagyobbra növő harcsát, mondjuk 5 torokátumot.
2012. szept. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Pontylazacokból minden féle-fajta van, erősebb testalkatúakból lehet 2 nagyobb csapatot berakni.

Felülre mehetnek még baltahasúak, alulra pedig gyönyörű különleges L-es harcsákat lehet néha kifogni.

Ha van lehetőséged lágyítani a vizet, a Panaque fajok igazán hasznos munkát végezhetnek!

Melléjük szintén lehet tenni egy nagyobb csapat nagyobb testű Corydoras csapatot,

és/vagy 1-2...3 család Apistogrammát. Persze ez attól függ, vitiből mennyit akarsz tartani. 800 liternek is megvannak a korlátai.


Arra még figyelni kell, hogy ha lágyítod is a vizet, akkor a ph-ja is lejjebb megy valamivel, így a szűrésnek nagyon profinak kell lenni, mert az a környezet nem a legjobb a szűrőbaciknak.


De ilyen méretben szerintem egyébként is alap a szűrőakvárium, mert egy 800 literes medence nem egy kis költségvetésű projekt.

Egy akinak a szűrés a lelke, az az, amin nem szabad spórolni.

Egyébként gratulálok hozzá, és sok örömet kívánok. :)

2012. szept. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat.

Lágyítani sajna nem tudom a vizet,de soha nem volt még a víz minőséggel bajom. :)


150 literes szűrőakváriumot fogok alá rakni.

+ van az aksiban 1 szűrőrekesz ahol el van rejtve egy 3 szivacsos nagy powerheados szűrő + esőztetős szűrő.

Kompletten veszem az akváriumot :)



Na ez az összeállítás jó lesz az akváriumba?


15 darab vitorláshal.

3 darab thoracata ,pont van 3 szép 15cm es halam.

20 darab Boehlkea fredcochui - Ibolyalazac

10 darab Nannostomus eques - Lovacskalazac

10 darab Corydoras zygatus - Kantáros páncélosharcsa

15 darab Carnegiella strigata - Csíkos baltahasú lazac


Jó ez az összeállítás?

2012. szept. 20. 22:18
 9/10 A kérdező kommentje:

Ehhez a 2 halhoz nehéz hozzájutni?


Nannostomus eques - Lovacskalazac

Carnegiella strigata - Csíkos baltahasú lazac

2012. szept. 20. 22:20
 10/10 anonim ***** válasza:
Nannostomushoz nem. Én is vettem régebben és sok helyen láttam is. Csíkos baltahasút viszont még soha. Ezüst baltahasúval is ritkán találkozni. Anno én is kerestem csíkos baltahasút. Ha pesti vagy a Vadonban megnézheted, talán ott van.
2012. szept. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!