Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek elférne 25 literbe...

Szerintetek elférne 25 literbe 15-20 garnéla?

Figyelt kérdés
tudom hogy 30 liter alatt nem lehet hal de még lehetne esetleg egy kis csapat (4-5 db.) nano hal? garnélából red cherry mert tökéletes kezdőknek nano halból és nyilván valami könnyű kezdő hal lenne. 1. az hogy elfér max. 20 garnéla ( hal nélkül!!) vagy ha lenne benne nano hal akkor mennyi garnéla férne el mellettük ? (eltekintve a 30 liter alatti szabálytól)
2012. szept. 22. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:

20garnéla 25literbe?:D Talán tenyészteni és fogyasztani akarod?:D

25literbe 1 sziámi harcos halat tegyél (azt is 30literbe kéne tenni) vagy maximum 4-5 neonhalat! de 20garnélát és még nano halakat is..:D nézelődjél neten és vegyél nagyobb akváriumot! van aholy 80ft/liter! az akárium:) szóval egy 50l es csak 4ezer !:)

2012. szept. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
mivel adott ez az akvárium és nem tudok venni másikat ezért ebből kell gazdálkodnom. De megértem hogyha sok és a halakról le mondok a garnélákból meg 8-10 lenne csak attól félek hogyha hirtelen jön a szaporulat akkor lesznek 20-an is.
2012. szept. 22. 18:35
 3/9 anonim ***** válasza:

én a helyedben csak növényeket és egy kisebb csapat nano halat vagy garnélát tennék bele :) neonhalat 80 centi akvárium hossz alatt nem tanácsos tartani.


én szerintem tele raknám vízigazzal és 1-2 nőstény+1hím guppit tennék bele, több fölösleges mert így is túl hamar elszaporodik 25 literben:S viszont ha nem veszed ki a nőstényeket ellésre, akkor természetes módon szelektálódik a szaporulat :) bár hozzá teszem, hogy erősen guppimániás ember vagyok :) főleg a szivárványos guppikat szeretem :)


én is amúgy most kezdek majd halazni, még csak infókat gyűjtök és terep felmérek:) de az 100%, hogy guppijaim lesznek :P 80-120liter körül gondolkodok...ez egyetemista bevétellel számolva (figyelembe véve, hogy melózni nem tudok elmenni) lesz vagy 2-3 hónap mire összejön :) de megéri, mert könnyebb lesz elvileg fenntartani...bár félek, hogy mennyire dobja majd meg a villanyszámlát, ami most se túl alacsony felénk :)

2012. szept. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
bocsi nem írtam oda, hogy első és második verzió :D de szerintem érthető azért :)
2012. szept. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet bele garnélákat tenni.


Nekem most van 1db törpegömbhal 20 literbe, de ő megenné a garnélákat, ő nem jó melléjük. Ő valahogy most tök jól elvan egyedül, pedig társas hal, csak nem lehet kapni neki párt itt a környéken, nem láttam mostanában. Nem fél tőlem, odajön nézeget, aranyos. Van benne neki néhány kisebb criptocoryne növény. Főleg élő tubifexxel etetem.

2012. szept. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyébként szerintem a többi nanohalnak valamivel nagyobb az úszási igénye, 45 liternél kisebbe nem tenném őket, habár volt már hogy tettem, de nem sokáig, esetleg csak amíg felneveltem.


A törpegömbinek talán azért nem, és ez csak az én véleményem, mert ő másképp úszik, kb mint egy helikopter, hogy ő tud egyhelyben állni, tud hátrafelé menni, föl-le, viszont nem úszik egy hosszt olyan gyorsan, tehát szerintem neki elég a kisebb hely is. Az már kérdés hogy hány darab fér meg kis helyen együtt, hogy nem e idegesítik egymást ha sokan vannak összezárva. Szóval azt így most nem tudom.

2012. szept. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha csak garnélásnak megcsinálod (átemelőszűrő, riccia, vmi szép fa, vagy gyökér, gömbmoha), simán felszaporodhatnak akár 100-ig is. 15 elveszik benne.
2012. szept. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
értem akkor nem kell félnem attól hogy a szaporulat kinövi? majd ha láttom hogy tényleg sok van benne szelektálok.
2012. szept. 23. 18:01
 9/9 anonim ***** válasza:

Válassz valamilyen exotikus garnélát, akkor had szaporodjon!:)


Valamilyen bee, vagy CBS, CRS, ezek nagyon szépek és értékesek is. De amúgy bármilyen garnélát el lehet adni pillanatokon belül. Van piaca.

2012. szept. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!