Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csináld magad tető és világítá...

Csináld magad tető és világítás (fénycsöves)! Hogyan?

Figyelt kérdés

Már nézegettem néhány oldalt de sehol sem leltem rá a megoldásra!

És egy sima tetőt szeretnék lakkozva meg bele 2db 90 cm-es fénycsövet azt is DIY!

De nem tudom hogy hogyan kéne mert annyit tudok csak hogy kell egy előtét egy gyújtó foglalat és még?

Ha valaki tudja hogy hogyan kell vagy van tapasztalata akkor légyszi írjon mert nagyon drága a tető+világítás a boltban és gondolom ha magam hozom össze akkor olcsóbb. :)



2012. szept. 22. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:
huhh:D elolvasni is elég volt, nem hogy megcsinálni!:D szerintem csak pár száz forintot sporolhatsz vele:D de nagyon sokat szenvednélvele:D olcsóbb ha simán megveszed:D
2012. szept. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha elektronikus előtétet használsz, az drágít kicsit a dolgon, viszont akkor nem kell gyújtó, csak sima (vagy páramentes ) foglalat.



Először azt kéne kitalálni, miből szeretnéd megcsinálni a tetőt?

Ha lakkozott, akkor gondolom fa.

A fa viszont deformálódik. Fából szerintem a rétegelt lemez a jó, 1,2-1,5 mm-es. 1,2-es is elég szerintem.

Kicsit be kell pácolni alapozóval, és azután szerintem 2-3 réteg vizes alapú lazúrral érdemes lekezelni, nem lakkal.


Az elektronikus részéhez meg elektronikus előtét kell, (szerintem megéri) páramentes foglalat, vezetékek, be kell kötni és kész.

2012. szept. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk az elsőnek abban igaza van, hogy általában akkor éri meg csinálni, ha extra fényt, vagy bármi pluszt akarsz beletenni, ami nincs a gyáriban.


Én nemrég csináltam egyet, (nem magamnak) az pl ilyen felnyithatós, hogy ha belenyúlsz az aksiba, akkor is rajtamaradhat a tető, és látod is, mit csinálsz.

Meg 3 fénycső van benne, és az egész kibélelve hőtükörrel reflektornak, olyat se kapsz gyáriban.

Meg van benne beépített pc ventilátor hűtés.


Majd holnap, ha sok időm lesz, és megtalálom azokat a gagyi képeket felteszem, ha érdekel.


De a lényeg, hogy a vége nekem se lett olcsóbb, csak hát sokkal jobb, mint a gyári.


Ha olcsót akarsz, gagyi anyagokat kell használnod.

Pl ereszcsatornába leépítesz mindent, és ha tető is kell az aksira, akkor üvegtetőt használsz.

2012. szept. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én olyat csináltam, hogy pl

[link]


Ebbe minden van, ventillátor is, de nem vettem külön gyulytót és foglalatot, csak pl obiba lehet kapni ilyen kész konyhai neon foglalatot, mondjuk én nem onnan szedtem, hanem így összebuheráltam mindenhonnan, volt amit világítótáblából szereltem ki. Ez csak azért nem párásodott, mert a ventillátor fújta és volt neki szellőzése, és aránylag magas volt, az akvárium fölé rakva. Szóval tényleg csak rá tettem az akváriumra, és kb csak a felét foglalta el, hogy elöl volt helyem nyúlkálni a vízbe.

[link]

2012. szept. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!