Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezek a halak mehetnének...

Ezek a halak mehetnének egymás mellé és ekkora akváriumba?

Figyelt kérdés

120 liter, kulső szűrő ami 1000 liter/óra.


2-3 db Sepregető garnéla

Egy pár Kakadu Törpesügér

4-5 db Törpe pettyes kalászhal

5 db Szumátrai díszmárna VAGY 5-6 db Ékfoltos razbóra

8 db vörös neonhal

5-6 db Királylazac VAGY 5-6 db Díszes törpeszájú hal


Tennék bele még Sulawesi csigát DE nem tudom hogy a Garnélákkal kijönne-e és a növényeket nem-e enné meg? Illetve mennyire szaporodik ez a fajta csiga? Illetve a Sziámi harcoshal nagyon tetszik, kérdés hogy mindezek mellé beférne-e?


De így összességében ezek a halak tetszenek színben is. Várom a véleményeket illetve a tippeket is ha valami nem lenne oké!


Köszönöm!



2012. szept. 24. 21:05
 1/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez így egyszerre tuti sok lenne egy akváriumba, szóval a legszebb párosításban szeretnék segítséget kérni! :)
2012. szept. 24. 21:07
 2/4 A kérdező kommentje:
És amit kihagytam: Növények vannak benne bőven és dúsan, gyökér is lesz(ami ázik már 2 hete viszont nem látom jelét hogy lent akarna maradni a víz alján) illetve a talaj kavicsos szürkés színű. Azt hiszem SZAT P a típusa.
2012. szept. 24. 21:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez így semmiképpen nem jó, sok hiba van benne.


Úgy kezdődik, hogy a törpesügér az első nap bereggelizne garnélából.

Azonkívül nem párban kell őket tartani, 1 hímre legalább 2 nőstény kell.

Szumiból nagyon kevés 5 db, ha ivarérettek lesznek, és nemenként csak 2-3 db lesz belőlük, (mondjuk 2 hím) azok nagyon egymásra koncentrálnának, és agyonhajszolnák egymást.

Ezen kívül valószínűleg megtépnék a törpe kalászhalakat.


Túl sok fajta rajhalat választottál, túl kevés egyeddel, több csapatot is azonos szintekre. Ezt még át kell gondolni.



Pl

8 ékfoltos

8 vörösneon

1 hím 2 nőstény kakadu

5 páncélos harcsa.

2012. szept. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Dioxyde ***** válasza:
A törpe pettyes kalászhal túl kicsi azokat kis halakkal érdemes tartani vagy külön,szerintem őket hamar kicsinálnák a többiek.Szumátrai meg szeret csipkelődni meg kötekedni és azokból szerintem 8-10 db jobb lenne mert egymást hamar letudják fárasztani.A kakaduból 1 hím 2-3 nőstény felállás kéne.Szal a szumit meg a pettyes kalászhalat hagyd ki szerintem .
2012. szept. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!