Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Anubiasom hogy szaporítsam?...

Anubiasom hogy szaporítsam? (lent)

Figyelt kérdés
van egy anubiasom már kétfelé ágazik akkor ha kettévágom és elültetem megmarad persze a kisebbiken is van jo nagy gyökér. ja és mi az a rizómával szaporítás vagy mi azon nincs semmi?
2012. szept. 25. 19:03
 1/6 YourDestiny ***** válasza:

Érthetően: a rizóma az a vastag izé ott, amiből a gyökér nől ki, és amin a levelek vannak :)


[link]


Azt szedd szét úgy, hogy mindegyik részen legyen legalább 3-4 levél.

2012. szept. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Úgy kell szaporítani, hogy a vastag gyöktörzsét elvágod több felé, de arra figyelj hogy minden gyökér darabból álljon ki 2-3 levél. És akkor havonta fog neked kb 1 új levelet hozni, és fél év mulva már szépen kibokrosodik.


De ha te csak levágod a rizómának az egyik végét levél nélkül és bedobod azt a csonkot a vízbe, abból nem fog kinőni semmi, mert a növény a levelein keresztül fotoszintetizál.

2012. szept. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
én azt hittem a rizóma olyan mint virágok hagymája:) de ezek szerint as szára a rizóma mert abból jön ki a gyökér
2012. szept. 26. 13:36
 4/6 YourDestiny ***** válasza:
Ha így jobb, a rizóma az a gyökértörzs.
2012. szept. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A rízóma a nagy zöld bumszli amiből kinőnek a sok kis szál gyökerecskék.
2012. szept. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi
2012. okt. 5. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!