Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bettát hogyan szaporítsam?

Bettát hogyan szaporítsam?

Figyelt kérdés

az lenne a kérdés hogy a 165 literes közös akváriumba tehetek 1 fiú és 2 vagy 3 lány betát? mikor tudom hogy külön kell tenni vagy mikor lesz valamelyik lányban ikra? vagy hogy működik ez? elmondaná valaki vagy ha ez részletesen le van írva akkor belinkelné?

előre is köszönöm.

csak 1 adag bettát szeretnék felnevelni mert van egy felesleges 54 literes akváriumom és kíváncsi lennék a folyamatra.


2012. márc. 5. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nőstény függőlegesen becsíkozódott készen áll a párzásra.Estére hagyd bent a befőttes üvegben,reggelre a hím habfészket épít utána kiengedheted a nőstényt a hím először hajtani fogja majd végül a nőstény bemegy vele a habfészek alá.Ekkor megtörténik a párzás,ami akár több órán keresztül is tarthat nagyon látványos jelenség.Ha befejezték a nőstényt vedd ki mert a hím megölheti,és tedd vissza a többi nőstényhez.A kicsik pár nap múlva kikelnek és elúsznak.Ekkor vedd ki tőlük a hímet is.Frissen keltetett sórákkal etetheted őket.A betta szaporítás nagyon szép és érdekes folyamat, és nem nehéz..ezt még nekem írták :)
2012. márc. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]


Itt is minden le van írva (a vége felé)

2012. márc. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
értem köszönöm csak azt nem értem hogy mikor tegyem a fiút az kicsi akváriumba és mikor tegyem oda hozzá a lányt? egyszer csak hasraütésre amikor eszembe jut vagy van ennek valami jele? és ha a hímet külön tettem akkor a nőstényt rá mennyi időre tegyem át a befőttesüvegbe és bele a kis akváriumba?
2012. márc. 5. 21:06
 4/8 anonim ***** válasza:
"Ívatás előtt győződjünk meg, hogy a nőstény készen áll az ikrarakásra. Ezt úgy tehetjük, hogy egy dunsztosüvegbe behelyezzük a kiszemelt nőstényt. Majd az üveget belógatjuk a tenyészmedencébe, amiben már ott van a hím. A nősténynek pár perc alatt be kell csíkosodnia. Ha ez megtörtént, akkor szabadon ereszthetjük; ha viszont nem, akkor válasszunk egy másik példányt. "
2012. márc. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
igen ezt értem köszönöm de a kérdés még mindig az hogy ezt így hasraütésre csinálom amikor eszembe jut? az ikra mindig ott van a lányokban?
2012. márc. 5. 21:20
 6/8 A kérdező kommentje:
és még ha a hímet különteszem akkor mennyit várjak mielőtt a lány is megy utána?
2012. márc. 5. 21:21
 7/8 anonim ***** válasza:
ne haragudj de leírtam,hogy mikor áll készen a nőstény a párzásra,és mikor kell átenni,ennél jobban nem tudom megfogalmazni én sem..
2012. márc. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ja akkor még a közös akváriumban be fog csíkozódni? mert én úgy tudtam hogy csak a befőttesüvegben és ezért nem értetem hogy mikor tegyem őket külön.
2012. márc. 6. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!