Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen égőt kell rakni egy...

Milyen égőt kell rakni egy sima asztali lámpa foglaltba hogy jó legyen a növényeknek, és szépen fejlődjenek alatta?

Figyelt kérdés
A garnélás nano aksiba kéne (10 liter), mert a lehető legtöbb dolgot szeretném DIY-ben csinálni, és egy asztali lámpát alakítanék át akváriumi lámpává. Ez így jó lenne? és milyen növények maradnak meg alatta CO2vel/nélkül? Köszi a válaszokat:)

2012. szept. 25. 20:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mindeképpen teljes spektrumút, de alapvetően inkább fénycsöveket, esetleg kompakt fénycsöveket gyártanak ilyen célra, nem izzót.
2012. szept. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tudom de nekem izzó kéne :/ Nagon örülnék ha linkelnétek, mert nem értek hozzá:)
2012. szept. 25. 20:25
 3/12 anonim ***** válasza:

Tessék, minden jó ami 6500 K,

de a 20, 23 és a 30 Wattosat érdemes szerintem használni.


[link]

2012. szept. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Ez akkor jó: [link] ?

2012. szept. 25. 20:31
 5/12 empi89 válasza:

A foglalattól függően válaszd legfényesebb izzót.

Szerintem, ha napi 12 órát világítasz, akkor elegendő lesz a kevésbé kényes növények számára. De az kb 100 W lesz, ami 10 óra alatt 50 ft-t fogyaszt, így évente 20.000 fr-t.


Már lehet kapni a népszerűbb foglalatokba illeszthető LED-es fényforrásokat is. Nálunk a fürdőszobában olyan van és fényereje vetekszik a hagyományos izzókéval. Szerintem olyannal is megpróbálhatod, hiszen azok csak 4-5W-ot fogyasztanak.

Én egyébként egy nagyobb akvárium világítását most tervezem két olvasólámpa üzembe helyezésével.


De ha nem számít a pénz nagyobb mértékű fogyása, akkor vedd a lámpa búra előírásai által megengedett legnagyobb munkavégzésű hagyományos izzót. Próbálkozni kell!:)

2012. szept. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 empi89 válasza:
Na igen, az előzőt én kipróbálnám.
2012. szept. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mindenkinek ment a zöld pacsi:)Milyen növények mehetnek bele?
2012. szept. 25. 20:36
 8/12 anonim ***** válasza:

30 Watt alá mehetnek a fényigényesek. pl a vizi hortenzia és a ludvigia repens gyorsan szaporodik. Ahova kicsit kevesebb fény jut, oda közepes fényigényűeket, criptot, bacopát, a legsötétebb sarokba meg anubiast és gömbmohát, vagy ami tetszik, amiket írtam azoknak nem kell CO2.

[link]

2012. szept. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Az erős fény nem fogja zavarni a garnikat?

(Cherry vagy Yellow lesz benne azokat nem zavarja az erős fény?És 10 lterbe 4-5 re gondoltam, az nem sok?És ha az akvárium eljében homok a hátuljában ahol növények vannak bazaltzúzalék, nem fakulnak ki?Bocsi a sok kérdésért :)

2012. szept. 25. 20:51
 10/12 Platypus ***** válasza:

Izé, én mintha 10 literes akváriumot olvasnék. 15 Wattnál semmiképpen ne használj többet, már ez is extra erős fénynek számít. Elég lesz napi 6-7 órát világítani ilyen fényerőn, és tele leszel algával, ha nem tökéletes a szűrésed. Létezik kompakt fénycső hagyományos égőfoglalattal, az ilyet simán be lehet csavarni az asztali lámpákba. Csak ne legyen nagyobb teljesítményű, mint amit a lámpatest bír, különben elfüstöl.


A növényeknél a méretük lesz a kritikus pont, 10 litert nagyon könnyű kinőni. A pogostemon, a különböző egzotikus mohafélék, mint a weeping, Monosolenium, lekötözött riccia jól működnek az előtérbe. Középre például a Lilaeopsis, Cryptocoryne parva működik. Hátra HM, rotala vagy najas, ezeket elég gyakran kell nyírni, hogy ne húzzanak el.

2012. szept. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!