Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tapasztalt akvarista véleményé...

Tapasztalt akvarista véleményét kérhetem vitorláshal szaporításában?

Figyelt kérdés

mivel többször is leikráztak már vitorláshalaim egy nap úgy döntöttem "megmentem" őket.

vettem ehhez szükséges felszereléseket (melegítő, finom gyenge szivacsszűrő, porlasztó, levegőztető, és egy 30 literes akvárium.


a nagy akvárium vizéből töltöttem a 80% át majd adtam hozzá megfelelő gombásodásgátlót és sót, vízhőfok 26, levél fejjel lefele az ikrákkal alatta porlasztó dolgozik,


penészes ikrákat folyamatosan szedegettem le, amit tudtam ki is szedtem a vízből bár nem mindegyiket, vizet nem cseréltem.


vasárnap délután ikráztak le és kedden délután elkezdtek leesni a földre az ikrák de semmi változást nem láttam rajtuk.


a kérdés az hogy jól csináltam/csinálom-e vagy valamit elrontottam esetleg? és ha igen akkor mit :)


köszönöm a segítséget!



2012. szept. 25. 23:16
 1/2 Treská ***** válasza:

Ezt a diszhal.info oldalon találtam róluk. Lehet hogy ez a gondod, bár nekem még soha nem volt vitorlásom. Szóval:


"Amikor egy pár egymásra talál, szemérmesen az akvárium egy eldugott helyére vonul. Az ikrákat a nőstény egy széles levélre rakja. Ezeket ezután mindkét szülő szorgalmasan őrzi és ,,szellőzteti". Sajnos a sok keresztezés és tenyésztés folyamán egyre inkább megváltozik a viselkedésük, már nem olyan jó szülők, ami gyakran oda vezet, hogy nem jár sikerrel a szaporodás. Előfordulhat, ál-ívás is, ebben az esetben két nőstény példány is ikrázik, hím nélkül, viszont a terméketlen ikrák nagyon hamar penészednek, és természetesen egy kishal sem kel ki belőlük. Egyébként létezik egy közeli faj, a Pterophyllum altum, mely fogságban keveset szaporodik. Ennek az úszói még sokkal hosszabbak, mint a vitorláshal, azaz a Pterophyllum Scalare úszói. Egyébként szeret együtt élni pontylazacokkal és törpe bölcsőszájú halakkal.


Read more: [link]

2012. szept. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én most jártam sikerrel, már kikeltek és most kezdenek elúszni.

A szülőkre nincs is szükség, nekem féltésből mindig megették és gyógyszer nélkül meg is penészesedett.

Egy 10 literesbe kivettem és tettem bele XANTA MIX-et

Jelenleg legalább 150 kis vitim van.

2016. máj. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!