Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez az összeállítás így jó?

Ez az összeállítás így jó?

Figyelt kérdés

Imádom a vitorláshalakat, így főleg rajtuk lenne a hangsúly.Maga az akvárium 250 literes, tehát ez közepes-nagy méret, a vitorlásnak megfelel.Eddig kisebb akváriumaim voltak,ezeken"gyakoroltam"(egy 20as és egy 25ös) és most mikor sikerült úgy beállítani az aksit hogy heti egy vízcserével hónapokig üzemel, úgy gondoltam ideje egy "kicsivel" nagyobban játszani.Mivel tapasztalataim elég szűkösek(gyakorlatilag nincsenek)a nagyobb akváriumokkal kapcsolatban, ezért gondoltam mielőtt miden hülyeséget összevásárolok megkérdelek titeket is, hogy jó -e ez az összeállítás.


-Akvárium:Műanyag tetős világításosat választottam(az egyik neont valószínű ki fogom cserélni) [link]


-Szűrő:Mivel biztosra akartam menni az aksi méreténél 50 literrel nagyobb ajánlásút vettem(tudom h mindig többet írnak rá)Külső szűrő ezáltal esztétikusabb és a takarítása is egyszerűbb.: [link]


-Fűtő: [link]

a technikai részével meg is vagyunk de az ilyenekkel h vízelőkészítő, antiklór, növénytáp meg a külömboző vegyszerekkel kapcsolatban nem tudom milyet vegyek.Esetleg tudtok ajánlani olyat ami jó?


-Bútorból nem igazán tudom mi érné meg jobban, ha asztalossal csináltatom vagy készen veszem.


Aljzatnak valami táptalajra gondoltam amiben a növények szépen fejlődnek. erre gondoltam: [link]


Dekorációnak Vas- Mopani- red moorra vagy valami szépre gondoltam és kövekre, bár azt nem tudom honnan szerzem be.


Növények terén nem igazán tudom milyeneket tegyek be-Ebben is a segítségetekre szorulok.


-Halak:halak terén is bizonytalan vagyok (utánuk olvastam természetesen de azt nem írták sehol hogy megtűrik e egymás társaságát.(azt tudom hogy a vitorláshal megeszi a neont ha felnő))Én ezekre a halakra gondoltam:


Vitorláshal: 3pár

Ékfoltos razbóra: 15-20 db

Rózsás díszmárna:5-7 db

Anci: anciból már van egy nőstényem veszek majd mellé egy hímet

Törpe páncélosharcsa: 15db


Remélem az akvárium nincs nagyon túltelepítve.Azért szeretnék ilyen sok halat mert amíg a vitorlások kicsik addig se érződjön üresnek az aksi.Mivel a szűrés elég jó(szerintem, bár nem hozzáértő révén erről sem ,sem a többiről nem tudok halálbizos véleményt alkotni.) ezért a halak ürülékét megfelelően le tudná bontani.


körülbelül ennyi is lenne :)Bocsi a sok kérdésért és a keze-kusza megfogalmazásért, de biztosra akarok menni,és a halk számára a legmegfelelőbb életkörülményeinek megfelelően berendezni az akváriumot.Előre is megköszönöm annak aki hajlandó volt végigolvasni ezt a hosszadalmas kérdést.Nyugodt szívvel elviselek hideget és meleget egyaránt és megpróbálok annak fejében változtatni tervemen:) Mégegyszer köszi a válaszokat:)

13F



2012. aug. 29. 13:45
 1/3 YourDestiny ***** válasza:

Ez a szűrő önmagában nagyon kevés 250 literre. Meg kell pakolni minőségi bioval és kell mellé egy atomerős belső.


A világítás alacsony fényigényű növényeknek lehet elegendő. Anubias, moha és ennyi. Ha többet szeretnél, akkor legalább 100-120 Watt kell.


Az akvárium igen, túl van telepítve. 250 liter legfeljebb 2 pár vitorlás territóriumának lesz elég. Mondanám, hogy a páncélosokat vedd le 6-8 egyedre és elvileg rendben lesz, de nem vagyok benne biztos, hogy a rózsás nem fogja megcsipkedni őket.


A Hailea fűtőt ne erőltesd, nem egy nagy márka, ráadásul az ára is magas ócska kínai létére. Vegyél inkább Atmant vagy AquaEl-t, ha olcsó kell.

2012. aug. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Huh.. Mikor írtam nem látszott ilyen hosszúnak :)
2012. aug. 29. 13:51
 3/3 anonim ***** válasza:

A szűrő biológiai szűrésre úgy ahogy elketyeg, nem árt bele vagy 2 liter siporax.

Mechanikaihoz viszont kevés lesz. Ha jól beáll a szűrés, nem fogja eléggé megforgatni a vizet, úgy hogy nem úszod meg belső kiegészítés nélkül.


Fűtőből egy 250 W-os kell.


Vízelőkészítőből egyelőre semmi nem kell.

Később, ha már beállt a rendszer, lakókkal, mindenestől, akkor lehet használni valamelyiket, pl:

Sera Aquatan, vagy Tetra Aquasafe, vagy JBL Biotopol.

Egykutya, tökmindegy melyiket használod. Amelyik olcsóbb.


Igazából teljesen elhagyható lenne, az egyetlen ok, amiért megéri részleges vízcseréknél használni őket, az az, hogy mondjuk 2 hetente csinálsz egy 25-30 %-os cserét, az 60-80 liter vizet jelent.

Vízelőkészítőkkel ahogy bekevered, már használhatod is.

Anélkül meg kell egy fél napot állni hagyni, hogy jó legyen.

Ha kényelmetlenség nélkül megoldható, hogy fél napig tárolj valahol 80 liter vizet, akkor teljesen fölösleges vízelőkészítők használata.


Növénytápokból, gyökértápot (a gyökeresekhez) és folyékonyat is használj. Ami szerintem jó, sera flore plus, és easy life profito.

Ezeket érdemes kiegészíteni egy kis easy carbo-val, ez egy folyékony szén forrás.


A bútornál 1-2 szempont:

Mindenek előtt brutál erős legyen, a hosszanti merevítésekre figyelni kell, hogy teljesen a talajig vezesse le a súlyt.

Annyi merevítést használj, hogy azért még tárolni is tudj benne kényelmesen, pl külsőszűrő, egyéb cuccok.

Nem árt ha van vagy 6 lába, és nagyon praktikus, ha azok állíthatóak.


Az aljzat szerintem jó. Kell belőle vagy 4 zacskó.


Ha a viti megeszi a neont, (nem föltétlenül) akkor az ékfoltost se fogja kímélni, bár szerintem elvan velük.

A díszmárnáról viszont le kell mondanod.

Kevés is 5-7 db, meg olyanok, mint az elefánt a porcelán boltban. Nem kizárt, hogy szétszednék a vitorlásokat.


Márnákból sokkal inkább a szumátrai méretűk lennének jók.

Vagy vörös karcsú díszmárna.

Az jó is lenne, az ékfoltos úgy is fent szeret lenni, a v.karcsú díszmárna meg lent.


De vörös neont is tarthatsz, az méretben is kiváló választás, és szintén inkább alul van.


Úgy is csinálhatod, hogy szumi, és vörösneon.

Vagy baltahasú lazac, és vörösneon.


Alulra ne törpe páncélost rakjál.

Egyrészt elég hal lesz már a köztes részben, és a törpe nem kimondott klasszikus aljzatlakó.

Másrészt ilyen méretű akváriumba nagyobb hal illik.

5-6 cm-es páncélosból egy 6-8 fős csapat jobban mutatna.


Hogy miből mennyi, az a végső felállástól függ, de a 6 vitorlás, meg a 2 anci leterheli minimum az akvárium felét, tehát ha nettó méretet nézünk, marad 100 litered a többi halra, így kalkulálj.

2012. aug. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!