Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A növények mennyire szeretik...

A növények mennyire szeretik a kvarchomokos talajt?

Figyelt kérdés

Van egy 700 literes akváriumom amit szép növényesre szeretnék megcsinálni.

Van itthon sok kvarchomokom,külön ezért nem akarok talajt venni.

Mellye azok a közepes fényigényű növények amik jók és szeretik a homokot előtérbe középre és hátulra?


2012. szept. 25. 23:37
 1/7 YourDestiny ***** válasza:
Nem mindegy, mekkora szemcseméret. A túl finom homok nem jó.
2012. szept. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
0,4-0,8mm-es szemcseméretű.
2012. szept. 25. 23:46
 3/7 YourDestiny ***** válasza:
Hááát, szerintem apró. Nekem is hasonló méretű van, 0,2-0,4 vagy 0,2-0,6 (nem tudom), annak idején voltak benne növények, van, aminek berohadt a gyökere, pedig ültethető volt, van, aminek burjánzott. Meg lehet próbálni, nem kizárt, hogy jó lesz.
2012. szept. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Virágföldet akváriumba -érdekes, szerintem az előző nem olvasta el a kérdést.
2012. szept. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:
Nem sok olyan növény van, ami jól bírja az ilyen homokot. A hólyagos vízikehelynek például meg se kottyan. De ha leteszel a kvarchomokról és veszel egy zsák sódert, már rögtön jobbak a lehetőségeid, és nem egy nagy összeg.
2012. szept. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

és ha a kvarchomokot összekeverem sóderral?

Mindenképp homokot szeretnék.

2012. szept. 26. 11:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Fodros vízi kalász a legjobb választás igénytelen, szép, nagyra nő és 700 literbe nagyobb testű halak mellé ideális választás. A finom kvarchomokot is szereti. Én akváriumi taracknak hívom :)

Csak kevés boltban kapni mert nem éri meg nekik árulni még a végén nem vesz több növényt évekig a vevő...

2012. szept. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!