Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A növényeket egyből be lehet...

A növényeket egyből be lehet ültetni az akváriumba? Vagy pár napot maradjanak még a kosárkában úgy tegyem be a vízbe?

Figyelt kérdés
2012. szept. 28. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyből, kosár nélkül.
2012. szept. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Persze egyből bele lehet ültetni. A kosárból meg ki kell venni, a gyökere tudjon fejlődni.

Aztán jöhet a növénytáp, sok fény és Co2.

2012. szept. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 YourDestiny ***** válasza:
A gyökereket tisztítsd meg. Ha nem akarsz karanténozni, rögtön ültethető, de én a helyedben csinálnék egy fertőtlenítő fürdőt, hogy ne hurcolj be semmit a növényekkel. Ha van kéznél, egy 10 perces káliumpermanganát fürdő jó, én ezt szoktam alkalmazni 0,5 gramm per 10 liter arányban. Utána alaposan öblítsd le őket.
2012. szept. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:

A káliumpermanganát jó dolog, ha valakinek van titkos tartaléka. Sajnos a forgalmazása már nagyon durván engedélyköteles, mezei halandó nem vásárolhat. A neomagnol tabletta jó helyette és az könnyen beszerezhető.


A kosárkát már csak azért is érdemes azonnal leszedni, mert előfordul, hogy az üveggyapoton belül fémdrót vagy szalag fogja össze a szálas növényeket. Arra is van példa, hogy ez egyenesen ólomból van. Ettől meg nem árt minél hamarabb megszabadulni. A növénynek is nagyobb stressz, ha napokat tölt rendes világítás és vízmozgás nélkül.

2012. szept. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 YourDestiny ***** válasza:
Na igen, akinek nem maradt valahonnan régről, akkor marad a neomagnol, én is őt hallottam, mint jó utód :)
2012. szept. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!