Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új akváriumba milyen időközönk...

Új akváriumba milyen időközönként kell tenni Anti Baktol-t?

Figyelt kérdés

És mennyit? 26 L-es akvárium. Kisfiam kapta ajándékba.

Tudom, most utánaolvasva, hogy kicsi az akvárium, jobb lett volna nagyobb, de ekkorát ajánlottak a díszállatkereskedésben.

A lényeg, tudom, hogy ebben csak pár hal fér el, nem fogjuk összezsúfolni őket. Tudom, hogy figyelni kell, hogy pl a neonhal csapatban él, stb. 6 neonhalra gondoltunk.

Növényt műt ajánlottak, nem kellene bele élő növény a halaknak? Ha igen, milyen?


2012. szept. 28. 10:18
 1/9 YourDestiny ***** válasza:

Kell élő növény, igen, a mű növényre ne költsetek felesleges pénzt! Nitrátot vonnak el a vízből, ezzel is segítve a szűrő munkáját. Viszont a halat ne méret alapján válasszátok. A neonhal kis mérete ellenére helyigényes, aktív úszók, legalább 80 centimáter hosszú akváriumban kell tartani őket, 26 literben teljesen kizárt! Nagyon behunyt szemmel 1 hím betta, vagy helyette egy 5-ös csapat nanohallal (nem neon, nano) meg lehet próbálkozni, de ilyen kis helyen nagyon nehéz halazni, szinte soha nem lesz stabil, beállt víz.


[link]


A vizetek keménységének megfelelően válasszatok halacsot, a pH érték se mindegy. Egyes halak színezetét és közérzetét a dekoráció is befolyásolja.


Három hétig járassátok a kész akváriumot (aljzattal, dekorációval, növénnyel, megállás nélkül működő szűréssel, fénnyel és vízzel), mielőtt a halak bekerülnek. Egy csipetnyi halkaját érdemes szórni a vízbe, ez gyorsítja a biológiai egyensúly kialakulását, már ha ekkora helyen lesz ilyen. Sera Nitrivecet is használhattok. Heti 1 alkalommal részleges vízcserét csinálunk, ami a víz 30 százalékát jelenti. A ti esetetekben, ilyen picuri akváriumban ajánlott heti 2x kisebb mennyiséget cserélni, hogy ne legyen túl nagy változás/ingadozás. Előző nap a vizet érdemes kiengedni egy vödörbe (vagy csak erra a célra használatos bármi másba), másnapra a klór elillan belőle. Apropó klór! Vele vigyázni kell, ugyanis a nitrifikáló baktériumokat megöli. A halak által termelt (például az ürülékből vízbe kerülő mérgező ammóniát ők oxidálják egy a halakra sokkal kevésbé mérgező, vízben oldott gázzá (nitritté, majd végül nitráttá). A szűrőt akkor kell tisztítani, amikor a vízáram túlságosan legyengült, azaz nem elegendő, nem kavarja fel a piszkot az aljzatról. A benne lévő szivacsot soha nem mossuk csakvíz alatt, valamint soha nem mossuk ki teljesen, ugye biológiai okokból. A legtöbb lebontó baktérium a szűrőben lévő szivacsban (vagy esetlegesen használt más szűrőanyagokban van jelen). Napi egyszer etesd őket, amit egy perc alatt eltűntetnek. Heti egy koplalónapot szoktam javasolni. Fagyasztott eledelt kell venni, a száraz tápok legfeljebb kiegészítésnek jók, abból is a minőségibb (pl. Sera, Tetra) eledelek.


Ha a talaj kezd koszosodni, ajánlott aljzatporszívózni, egy flakonból és gumicsőből lehet otthon is gyártani.


A megfelelő tartással kapcsolatban hirtelen ennyi jutott eszembe.

2012. szept. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 YourDestiny ***** válasza:
Ja igen, élő növényt a világításnak megfelelően válasszatok, írd meg milyen típusú a fényforrás, valamint hány Wattot tud.
2012. szept. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Frontosa ***** válasza:

De, kell bele élő növény, és ennek nem csak esztétikai szerepe van (akvarista.hu e-bookok). 30 liter alatt gerinces állatot tilos tartani. Neonhalat ekkorában egyébként sem lehet, oda 72 liter kellene, max 1 hím Betta mehet.

A tudásod finoman szólva hiányos, érdemes lenne utánaolvasni mielőtt belefogtok, hogy ne érje a kisfiad csalódás.

akvarista.hu-n vannak e-book-ok, azokat olvasd el

diszhal.info-n meg tudod nézni a gyakoribb halfajok minimum igényeit.

Üdv,

2012. szept. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A hiányos "tudásomat" az eladótól szereztem, direkt bementem hetekkel ezelőtt, hogy kioktasson, és jót válasszunk. Naívan bízva benne, hogy szakembernél szakboltban majd olyan tanácsot kapok... Neten kellett volna körülnéznem, most már látom. Boltban azt mondták 10-12 halat tehetünk ebbe az akváriumba. Azt teljesen amatőrként is gondoltam, hogy túl sok lenne.

Egyenlőre ezzel kell indulnia, később majd kap egy nagyobb akváriumot több hal számára.

A Bettát szeretné kisfiam, de én azt hittem abból a nőstényt kell venni. Itt látom a hímet ajánljátok?

Ha Bettát veszünk mellé esetleg 1-2 másik hal melyik mehetne még?

2012. szept. 28. 12:39
 5/9 A kérdező kommentje:
Gondolom egyedül sem szabad tartani a Bettát.
2012. szept. 28. 12:48
 6/9 YourDestiny ***** válasza:
Csak egyedül, két betta széttépni egymást.
2012. szept. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 YourDestiny ***** válasza:
És ekkora helyre semmilyen más halat ne vegyetek mellé! Az akváriumot le kell fedni, ugye ő labirintkopoltyús. Azért írtam a hím bettát, mert sokkal szebb, hosszabb úszói vannak, mint a nősténynek.
2012. szept. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Akkor ebben az akváriumba csak 1 Betta. Ghost shrimp-et olvastam még, hogy szoktak tenni mellé, és általában nem eszi meg.


Eredeti elképzelés az lett volna, hogy 6 neon és 1 Betta.

Milyen növény kell hozzá?

2012. szept. 28. 14:22
 9/9 YourDestiny ***** válasza:

A neon azon kívül, hogy helyigényes, a hőmérsékletigénye is eltér a bettáétól.


[link]


Amint írtam, élő növényt a világításnak megfelelően válasszatok. Írd meg, milyen típusú a fényforrás (kompakt izzó vagy T5, T8-as fénycső, stb.), és hány Wattot (vagy lument) tud. A világítás se mindegy milyen ( a legjobb a természetes fehér fényű, 6500 Kelvines fény), valamint vannak fényigényes, és kevésbé fényigényes növények.

2012. szept. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!