Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nemrég vettem egy bettát és...

Nemrég vettem egy bettát és elég sokat alszik. Először azt hittem meghalt mert a víz alatt volt és feküdt a hasán, de ezt már többször csinálta?

Figyelt kérdés

Amikot megkopogtatom az akváriumot elkezd úszkálni, ha adok neki ennit eszik, de utána visszamegy. Normális ez?

Azért nem egész nap alszik, de sokat! Vörös szúnyoglárvával etettem amit a tóból kiszedtem.. lehet megterheli?



2012. szept. 29. 10:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Mekkora a hely, milyen a szűrés?

Egy kis 20 literes akváriumban így fog viselkedni, mert nagyon hamar leromlik a vízminőség. Kell neki az úszótér is.

Ami még fontosabb, hogy a víz legyen 27-28 fok körüli, az akvárium pedig legyen fedve, különben biztosan elpusztul.

A tóból szedett szúnyoglárvát azonnal dobd ki! Egyrészt bettának tilos adni a kitines kampója miatt - bélgyulladást okoz.

Másrészt ez a szúnyoglárva rengeteg kórokozót terjeszt, fertőzött. A fagyasztás adja a biztonságot, ezért használjuk legtöbben ezt az eleséget. Nem drága, egy bettának ha veszel 2-3 félét 500 Ft/db áron, az elég egy évre.

2012. szept. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 YourDestiny ***** válasza:
Ha a víz alatt volt, az teljesen rendben van. Remélem, még mindig ott van :)
2012. szept. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!