Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A "kis" macskámat sokszor...

A "kis" macskámat sokszor látom, hogy szopja saját magát. Tiszta nyál az egész hasa, mostanában egyre többször látom, amint ezt a gusztustalan tevékenységet folytatja. Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
A korát nem nagyon tudom pontosan, mivel találtam a házunk előtt, bár még kicsi volt nagyon, illetve macskanátha, hörgött, csipás szem. Valamint idejár a kajájára több másik macska is, hiába zavarom őket mindig visszajönnek, és párszor láttam az enyémen, hogy ismételten elkezd csipásodni. Van ennek is módja, hogy a továbbiakban ne legyen ilyen betegsége?
2012. szept. 6. 22:58
 1/10 anonim válasza:
74%

Szia!

Az én kismacskám, miután kinyílt a szeme, akkor került oda hozzánk, már "felnőtt" , de kiskora óta, a mai napig úgy alszik el, hogy cumizza a jobb mancsát. Tiszta nyál lesz neki, mikor nyálas neki mindig tudjuk, hogy most épp aludt és felébredt. Sőt még cuppog is. :)

Szerintem, azért csinálja ezt a te kismacskád is, mert korán lehetett elválasztja az anyukájától, és így "nyugtatta magát", ami megszokássá alakult ki nála :)

Szerintem nincs miért aggódnod. És szerintem nagyon édes mikor ezt csinálja, megtudnám zabálni. :)

2012. szept. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Cuppog nagyon,valamit a saját cicijének szopkodása máásabb mint a mancsának a szopkodása nem?
2012. szept. 6. 23:29
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Arra még nem gondoltál hogy valami baja van és orvoshoz kéne vinni?

Valamint ne szoktasd oda a környék összes beteg kóbormacskáját... mert elég veszélyes. Kint ne legyen kaja, a macska bent egyen/igyon csak.

2012. szept. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem másabb. A macskáknál nincs ilyen dolog, hogy fú perverz, meg beteg meg ilyesmi. Nem komplikálják túl, nem motiválják őket olyan bonyolult, összetett dolgok, mint az embereket. Lehet valamiért csak úgy van egy ilyen szokása, de az is lehet, hogy valami fáj ott neki, kellemetlen, belement valami, amit így próbál meg kiszedni, viszketést csillapítana vagy ilyesmi. Enyém például a lábujjait szopogatta egy időben, kiderült, hogy valamibe belelépett és bár kiszedegette, de begyulladt és kezelgette magának. Nem értenek a macskák az ilyesmihez, csak csinálja, hátha jobb lesz.
2012. szept. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kösz nektek!

vettem neki új játékokat illetve gyógyszerekkel szemcseppel kezelem.

Tünetmentes,illetve nem is szopkodja magát annyira.

2012. szept. 10. 10:53
 6/10 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszerekkel és szemcseppel? Állatorvos írta? Mert csak úgy emberit nem szabad adni neki. Van ami tönkre teszi a máját, megöli stb. Magadtól ne adj neki dolgokat.
2012. szept. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát nem épp állatorvos írta.

de nincsenek tünetei,jókedvű nagyon.

2012. szept. 10. 20:41
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én macskám meg szokott olyat hogy álmában kiteszi a nyelvét és elkezd cuppogni. :)
2012. okt. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
ezzel sokat segítettél
2012. nov. 2. 17:03
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
látom kedves egy személyiség vagy..
2012. nov. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!