Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet szegény gurámival?

Mi lehet szegény gurámival?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 54l akváriumom ! Egy t.gurámi pár, és 6 db neonhal lakik benne. ( Tudom,tudom, a neonhalat meg is bántam...) Már vagy kb 10-szer leírtam,hogy eddig minden ok volt, szűrés, heti vízcsere mindig megvan. Na,hogy a lényegre térjek kb. egy hete a hím gurámi szeme ( de csak az egyik!!) kidülledt, megdagadt! Először azt hittem,hogy hasvízkór, de akkor mind a kettő szeme olyan lenne. Valószínűleg beverte valahová. Mióta baj volt a szemével mindig egyik sarokban van csak. Tegnapra már úgy láttam,hogy a szeme helyre jött,de most meg egy másik sarokban gubbaszt! Lehet valami másik gondja is, vagy csak a szeme miatt ilyen? Lehet nem lát rendesen? Előre is köszi a segítséget!
2012. szept. 29. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt találtam neked:

"Szemkidülledés


Ez a szemgolyó kidülledésével járó betegség csúnya látvány. Általában nem ragályos és éppoly gyorsan elmúlhat, amilyen hirtelen meg jelent.

• A tünetek: A halaknak, melyek ebben a betegségben szenvednek, az egyik vagy mindkét szeme kimered, kidülled. A tünetet általános rossz állapot kíséri. A halak ilyenkor alig esznek. A szemkidülledés a hasvízkór melléktünete is lehel.

• Az okok: Okozhatja vírus, baktérium és parazita egyaránt. A betegség megjelenéséért gyakran a vízminőség a felelős.

• Kezelés: Sajnos nem létezik egyetlen hatásos kezelés sem, kivéve ha bakteriális a fertőzés, mert akkor antibiotikummal eredményes lehet. A legjobb ilyenkor elkülöníteni a beteg halakat, s nem árt ellenőrizni a víz minőségét. Ha a vízzel van probléma, hozzuk rendbe, javítsuk fel a minőségét, valószínű, hogy akkor a halak hamarosan rendbe fognak jönni."

2012. szept. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

^^

díszhalinfo

2012. szept. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Jó,azért nem volt valami "szörnyű" látvány, nem olyan vészes! Csak kicsit nagyobb volt neki... Nem mint az aranyhalaknál, ott van amelyiknek ki is esik.. pffúúblee..

Csak a h.kórnál meg mind a kettő olyan lenne. De a vízminőség is jó.

2012. szept. 29. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!