Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Garnélás akváriumot ajánlotok...

Garnélás akváriumot ajánlotok kezdő akvaristának?

Figyelt kérdés

Szeretnék itthonra egy akváriumot, olyan 50-60 l-esre gondoltam max (elég sokat olvasgattam már neten, tudom, hogy kezdésnek minél nagyobb a jó, de ekkorának lenne kb. hely itthon).

Olvasgattam garnélákról is, nagyon megtetszettek, szerintetek érdemes velük kezdeni? Vagy inkább maradjak a kezdő halaknák? (guppi, molly, anci, stb.)


A garnélákkal az a gondom csupán, hogy állítólag nagyon el tudnak szaporodni, és gyorsan. Van olyan garnélafaj, ami lassan szaporodik? Ha nincs, mit lehet tenni a túlszaporodás ellen?

Olvastam azt is, hogy ha elérnek egy szaporulati értéket az adott helyen (tehát már marha sokan vannak), akkor a szaporodás nagyon lecsökken. Ezt hogy kell elképzelni? Ilyen esetben mennyire van telítve az akvárium garnélákkal? Ez a helyzet még kényelmes nekik, vagy szelektálni kell őket?


A válaszokat előre is nagyon köszönöm.



2012. szept. 30. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ajánlanám neked!

És innen tudsz nézelődni:

[link]

De NE rakj össze neocaridina fajokat mert összeívnak és ronda vad lesz belőlük!

És igen ahogy írtad baj lehet ha sok van egy fajból és ezellen a megoldás:

Add el őket pl.:egy red cherry ára 200ft!!!

Ja és én az akvafarm-on nézegetném a nanohalakat azokkal megférnek DE MINDIG OLVASS UTÁNA MIT AKARSZ VANNI NE KÉRDEZD AZ ELADÓ-T!!!!!

Ja és mehet mellé valamilyen csiga!

Én raknék belle:

Red cherrry VAGY blue pearl VAGY snowball VAGY yellow fire(shrimp)

És mellé valamilyen babaulti fajt mondjuk indián zebra garnélát!

Ha kérdeznél valamit írj privát üzenetet nekem! :)

2012. szept. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:

60 literben prímán elfér egy csapat red cherry és melléjük 5-6 db törpe fogasponty vagy endler guppi. A halak szépen kordában tartják a szaporulatot, de azért marad épp elég, hogy legyen minek örülni.


Ezeket a fajokat kezdőként is könnyen lehet tartani, ha rendesen utánaolvasol az alapoknak és nem spórolsz a felszereléseken.

2012. szept. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én is pont most vágok bele kezdőként garnélás akváriumba.. mivel enyém eléggé kicsi (21 liter) ezért én nem gondolkodhatok még plusz halakról de nagyon jó lesz nekem csak a garnéla. red cherry lesz így ha nagyon sok lesz ingyen adom vagy eladóm jelképes összegért!!! azzal ne törődj ha sok lesz vagy el adod vagy élnek ott jó sokan.
2012. szept. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez nem red cherry, ennek a feje kisebb,

de az is pont így mutat amikor sok van belőle:

http://www.youtube.com/watch?v=mVB_spDuX0E

2012. szept. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos válaszokat. Azt hiszem, akkor belevágok. :)

Persze nem rögtön, még kell egy kis idő, amíg meg lesz az összeg a megfelelő felszerelésre, de addig is olvasgatok egy kicsit.

Egyébként én úgy szeretném, ahogy írtátok, hogy a garnélák, és valamilyen hal mellé, bár ez még képlékeny egy kicsit, majd meglátom. Lehet, hogy maradnak csak a garnélák egyenlőre.


Arra még tudnátok esetleg valami választ adni, ha el akarom őket adni, azt hol lehet? Fórumokon csak, vagy vannak olyan díszállat kereskedések, ahol beveszik őket? (ha máshogy nem, jelképes összegért, pl: 10ft/db)


Ja és igen, "Kismarczi-A. Regő-nek": ha esetleg lesz majd valami kérdésem, lehet hogy írok privátba, ha nem terhellek vele.

2012. okt. 1. 09:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Az akvarista.hu-n érdemesebb meghirdetni, mint bevinni egy boltba. Többet kapsz érte.
2012. okt. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!