Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek melyik könyv a...

Szerintetek melyik könyv a jobb egy már nem kezdő akvaristának?

Figyelt kérdés

Jeremy Gay: A tökéletes akvárium vagy Dick Mills: Akvarista kézikönyv

Vagy esetleg mást tudnátok ajánlani? Ajándékba szeretném és nem tudom, hogy melyik lenne számára megfelelő.

Köszönöm a segítséget!


2011. febr. 14. 19:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én bármelyiket elfogadnám, de egyiket sem ismerem. Szerintem "Murr" itt a fő könyvszakértő, lehet hogy ő ismeri.
2011. febr. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem lehetne mindkettőt megvenni? Mondjuk az elsőnek a címe jobban tetszik :)
2011. febr. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én a Tökéletes akváriumot venném. Nekem nagyon tetszett.
2011. febr. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez mindkettő az Alexandrából van igaz? :D Mindkettőt elolvastam, nem rosszak, de nem is igazán jók. Én az ilyen "szak"könyveket bulvár szakkönyvnek hívom. Laikusoknak, vagy a témát kerülgető kezdőknek ideális. Sok szép fotó, a legalapabb információk, olvasmányos, emészthető módon; de igazán mély ismereteket nem tartalmaz. Szóval nem kezdőnek nem ajánlottak, nem fogják szívesen forgatni. Amit javasolni tudnék, az az, hogy szerezd be a sokak által emlegetett Horn-Zsilinszky Akvarisztika c könyvet egy antikváriumból. Igaz, ez nagyobb meló, de az eredmény sem fog elmaradni. Nem tudom megéri-e az illető a fáradozást. :P :) Jó keresgélést!
2011. febr. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Amúgy nekem megvan PDF-ben Murrtól, rakd rá egy pendrivera, és úgy ajándékozd oda :P :) De sztem a google a barátod lesz a keresgélésben.
2011. febr. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Dick Mills: Akvarista kézikönyvet most olvastam, nagyon jó, ám szerintem nem haladóknak. Vagy ha nem akar tengerizni van pár jó ötlet benne. Pár oldal a halkiállításokról, de haladóknak szerintem ennyi.

Tudod mit ajánlanék?

Mary Bailey és Nick Dakin: Akváriumi halak Kézikönyv. tele van akvárium ötletekkel, ilyen biotóp, olyan biotóp stb. jó nagyon! :)

2011. febr. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Húúú köszönöm, hogy ennyien írtatok! Gondoltam rá, hogy mindkettőt megveszem, de ha nem venné hasznát, akkor nem érné meg.

Amúgy igen megérné a fáradozást (nagyon is), hogy antikváriumnál járjak utána a könyvnek, meg is próbálom! :)

2011. febr. 14. 20:02
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is látványos, szép könyvek, de annak, aki már ért a dolgokhoz, nem sok újat mond. Persze attól szép ajándék. A Horn-Zsilinszky alapkönyv, egy egérrágta darabnak mindenkinél lennie kell, de sok újat már abból sem fog tanulni, főleg hogy 30 éves könyv. Esetleg ha sügérezik, akkor van egy nagyon szép könyv róluk: Lukács László - Sinkó László: A Tanganyika- és a Malawi-tó sügérvilága.
2011. febr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
ajánlom a bookline.hu-t
2011. febr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Platypus ***** válasza:
Kicsit furán hangzik, de az ADA termékkatalógus is egész jó útmutató növényes akvarisztikához, és szinte már fotóalbumnak is elmegy. 200 oldal, és ingyen az ember kezébe nyomják, ha vásárol valamit a green aqua boltban.
2011. febr. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!