Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kell nekem egy 140x50x60-as akv?

Kell nekem egy 140x50x60-as akv?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy kapok egyet ismerőstől ingyen. Végülis mindig ilyen nagy akváriumra vágytam, de szerinted mennyire néz ki hülyén hogyha csak 1 halat rakok bele?


Nyolcsávos gyöngysügeret, mert az itt van nekem most egy 112 literesbe, de még nem nőtt olyan bazi nagyra, még elfér benne.


Na meg azt sem tudom hova tenném a nagy akváriumot. De végülis csak 60centivel hosszabb, mint a 112 literes, tehát annak a helyére raknám és a szekrényt megtoldanám alatta még egy szekrénnyel. De azt sem tudom, hogy egy ekkora súlyt milyen bútorlap fog elbírni. Falnál lesz úgy gondoltam, tehát az emelet csak nem szakad le.


2012. okt. 1. 22:07
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bár lehet, hogy új szekrényt kell csinálni alá, mert ez hátrafele is nagyobb, mint a 112 literes. Az csak 35cm széles, ez meg 50.
2012. okt. 1. 22:11
 2/12 A kérdező kommentje:
vagy lerakjam a földre, és akkor nem akvárium lesz, hanem kis tó? :)
2012. okt. 1. 22:13
 3/12 bamboochatheone ***** válasza:
Szerintem kell az neked.:D Te úgyis állatok közt laksz, ha meg ingyen van akkor ha nem is most azonnal, de később nagy hasznát veheted.
2012. okt. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A helyedben elfogadnàm..
2012. okt. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, én is azt mondtam neki, hogy elfogadom :D Csak hát izé, mondjuk egyelőre nem tudom elhozni sehogy, tehát valami nagy autó is kell hozzá. Nem laknak olyan közel.

Meg hát valami helyet kell neki csinálni a lakásban.

2012. okt. 1. 22:34
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyébként ő a fürdőszoba falba akarta beépíteni, de aztán mégsem csinálta meg, mert azt mondja hogy kisebb a fürdőszobájuk mint az akvárium :) Én meg nem tudom falba építeni, itt minden gipszkarton és van 1-2 fő fal, de azt nem szabad lebontani :)
2012. okt. 1. 22:36
 7/12 anonim ***** válasza:
szerintem meg fogod oldani a problémát :P
2012. okt. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Treská ***** válasza:

Szerezd meg!!!!!!!!!! :D


Én a helyedben annak azért már csinálnék egy külön bútort. Azért az az aksi rohadt nagy!


A hal meg sztem jól mutat, ha egy is van, ha szépen van berendezve!

2012. okt. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Frontosa ***** válasza:

Persze, hogy kell.

Viszont külön bútor kell hozzá, össz. több mint fél tonna lesz a súlya. Beszélj egy asztalos ismerőssel és tájékoztasd, hogy kell egy bútor amin egy 500 kilós akvárium lesz. Legyen min. 8 lehetőleg állítható lába (azaz minél több helyen támaszkodjon), mert ekkoránál már egy kicsi padlóegyenetlenség is következményekkel jár, jó esetben is lejt az akvárium valamerre. Valamint kellenei fog egy külső szűrő is, vagy egy szűrőakvárium, azaz oké hogy ingyen kapod az akváriumot, de még azért kell rá költeni bőven.

Üdv,

2012. okt. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem 4cm-es zártszelvényből csinálj neki egy állványt az a biztos és olcsó megoldás. Azért a 400-500 kg nem kevés jól gondold meg mire teszed.
2012. okt. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!