Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 750 literes hátterezet...

Van egy 750 literes hátterezett akváriumom. Szállítás közben a hátlapja ami 170 x 67 x 67 es sajnos megrepedt, plusz az egyik 67x67 es oldala is eltört, meg lehet így javítani (többi lent)?

Figyelt kérdés

Meg lehet úgy javítani hogy vágatok ugyan akkora 1cmes üvegből lapokat amik megsérültek, bekenem az egészet jó vastagon fbsel és ráragasztom az vágatott üveglapokat jó erősen az eltört és megrepedt üveglapokra?


Mi a véleményetek mit kellene tennem ?

Szétvágni az egészet és újraragasztani nem szeretném , mert nem tudnám hol,és hogy összeragasztani.

Ilyen alakban repedt meg a hátulja:

[link]


Az oldalsó üveg ami eltört az egy szürőrkeszes oldal ami így néz ki:


[link]


A frontüveg és a hátlap fogja közre az oldalsó üveget.


És így helyezkednek el rajta a repedések:


[link]


Teljesen kétségbe vagyok este :(



#tzjcguhj
2012. okt. 2. 01:21
 1/6 Treská ***** válasza:

Én a helyedben és így legalább nem lehet gond: elvinném üvegeshez aki megcsinálja. Szétvágja és a sérült lapokat kicseréli, meg kérnék merevítést az aljába, mert ott az aljzattól úgyse látszik.


Én a helyedben nem játszanék azzal, hogy 750 liter víz kiömlik a lakásban, az már azért elég komoly...

2012. okt. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ajjjj :(

Ez az hogy én is így vagyok vele, de a hátterét nem akartam szétcseszni,meg elvinni se tudom, örültem hogy sikerült felhozni a hetedik emeletre :(

2012. okt. 2. 09:41
 3/6 anonim ***** válasza:
750liter víz ha kiömlik a lakásban szerintem a 7. emeletről 4.ig leáztatsz mindenkit! Ne kockáztass! nagyon drága mulatság lenne!
2012. okt. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Frontosa ***** válasza:

Igen, feltétlen el kell vinni üvegeshez.

Üdv,

2012. okt. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem is ki kéne cserélni az üveglapokat, valamint szanaszét merevíteni fent, lent. A te módszeredhez rengeteg ragasztó kellene, valamint szép eredményt se kapnál. Ha a 7.-en szétrobban egy ekkora akvárium, egy évig törlesztheted a kárt. Mellesleg abban sem vagyok biztos, hogy a panélháznak van akkora terhelhetősége egy ponton, hogy a feltöltött 750 literes akváriumot elbírja. Az lesz erős 900 kiló készen! Erre kérdezz rá, ilyen lakásokba nem nagyon szoktak 300 liternél nagyobb akváriumot építeni.
2012. okt. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az oldalsó lapot mindenképp cserélni kellene szerintem, hogy normálisan nézzen ki. A hátsó lapra viszont talán elég lenne csak egy üveget ráragasztani, ha a háttér rajta van és azt nem akarod szétcseszni. De akkor valami vastag, erős üveglap kell rá. És legalább úgy az akvárium fele területét fedje be szerintem.
2012. okt. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!