Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyikek azok a halfajták,...

Melyikek azok a halfajták, amelyek szobahőmérsékletben (20-23 °C) megélnek, vízmelegítő nélkül? Kicsi,14 litere akváriumba. Van már benne levegőztető,1 növény, apró kavicsokkal van szórva az alja, é híd.

Figyelt kérdés
Kicsi, 14 litere akváriumba... Van már benne levegőztető, 1 növény, apró kavicsokkal van szórva az alja, é híd...
2012. okt. 2. 21:18
1 2
 1/11 kzs ***** válasza:
78%

Ugye csak viccelsz??

14 literes akváriumban SEMMIT.

Legalább 50 literes akvárium kéne, hogy érdemben lehessen foglalkozni a témával.

2012. okt. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De nekem azt mondták az állatüzletben, hogy abba már simán lehet tartani esetleg 1 bettát, vagy guppikat... most is van benne 2 guppim és 1 algaevőm... Akkor, most mi van?!
2012. okt. 2. 21:23
 3/11 bamboochatheone ***** válasza:

Az van hogy az eladó téged is, mint sokakat, átbäszott mint szärt a palánkon. Előbb kérdezz, olvass aztán vásárolj!

Szóval rakd el mert karanténnak jó lesz de ha normális akváriumot akarsz akkor kell egy legalább 30 de inkább 50 literes akvárium motoros szűrővel, fűtővel, világítással!

2012. okt. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Oké :((
2012. okt. 2. 21:32
 5/11 YourDestiny ***** válasza:
1 darab bettát 30 literbe lehet tartani, de ettől is nagyobbat ajánlok, mert a kis akváriumokkal sok a baj, nehéz stabilan tartani a vizet, egyszóval ha csalódások érnek, meg fogod unni. A halnak se tudnál normális körülményeket biztosítani 14 literben.
2012. okt. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne csüggedj. Kezdjél el olvasni a témában és aztán vegyél egy nagyobb akváriumot (80-100 litert). Egy eladóban sosem szabad megbízni ezt jegyezd meg! Ha berakom az eladót egy légmentesen zárható dobozba és elsüllyesztem a Dunában akkor ő is megél benne egy darabig na de kérdés az, hogy meddig? :D azért nem ilyen súlyos a helyzeted :)

Ha minden feltétel adott ahogy a szakirodalom előírja akkor vegyél majd halakat ne kapkodj mert nem jársz jól!

2012. okt. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Csak, az a baj, hogy drága egy akkora akvárium, én még gyerek vagyok, a szobámba egy akkora nagy el sem fér, és plusz pénz még a szűrők, vízmelegítők, levegőztetők, halak, meg minden, meg az áram, amikor ezek járnak... Anyukám szerint ez a halazás egy pénznyelő hobbi, és ezért nem is enged nagyobbat... :(
2012. okt. 3. 15:57
 8/11 YourDestiny ***** válasza:
Egy 30 literes 3 ezer körül van. Ha a jelenlegihez megfelelő szűrőt adtak, abban lehet egy bettád, de neki kell fűtő. Fűtő nélkül lehet benne néhány hím guppid, esetleg endler guppid. Normális világítás a szűrés mellé természetesen kell. Ha erre nem futja, szerintem ajándékozd el a halaidat, jelenleg kínok közt vannak egy börtönbe zárva.
2012. okt. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 YourDestiny ***** válasza:

Természetesen a levegőztető nem elég, anélkül néhány nap vagy hét alatt elpusztulnak. Nem tudom levegőztető alatt szűrőre gondoltál-e, de anélkül semmilyen rendszer nem fog működni.


Javítom, amit az előbb írtam, az endlert inkább ne zárt 20 fokos vízbe.

2012. okt. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 bamboochatheone ***** válasza:
Az akvárium egy sznob hobbi. Rengeteg pénzt igényel, és még közel sem jársz ahhoz hogy high tech nem nano növényes akváriumod legyen...
2012. okt. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!