Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A bettát milyen halakkal...

A bettát milyen halakkal lehet összetenni?

Figyelt kérdés
Van egy hím bettám, és még szeretnék más halakat is mellé. Mit javasoltok?
2012. okt. 4. 22:42
1 2
 11/17 YourDestiny ***** válasza:
48 literben nem. Kétszer ekkora helyen simán.
2012. okt. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 kzs ***** válasza:

Kedves Haltenyésztő98!


Először is: Bettát IGENIS lehet vörös neonhallal tartani. És sokáig tartottam úgy: semmi bajuk nem volt egymással.

Az igaz, hogy nem a szabad természetben sohasem találkoznak, de ettől eltekintve nem zavarják egymást, és a hőigényük is hasonló.


(egyébként a kereskedésben egy gyönyörű, berendezett akváriumot láttam, benne 1 db fiú-Betta és rengeteg "sima" neonhal. És remekül elvoltak. Csodálkoztam is, hogy miért van a Betta neonnal, amikor a neohal ugyebár hidegvizi, míg a betta melegvizi hal... (de ez most más kérdés)).

Lényeg, hogy még a "sima" neonhalat se kell tőle félteni.


Most arany- és márványgurámikkal tartok Bettát egy 200 literesben: és képzeld, most sincs semmi baj! A lehető legnagyobb nyugalomban vannak: a gurámik csak egymással foglalkoznak, a Bettával meg nem.


Nem tudom nálad mi történt, de én soha semmiféle agresszivitást nem tapasztaltam mág Bettáktól.


Egyébként jól olvasom? Aranyhallal tartottál Bettát? Na gratula... (ennyit a te akvarisztikádról... ha-ha!)

2012. okt. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 kzs ***** válasza:

Figyelj kérdező!

Zárjuk le itt és most: Bettát össze lehet tenni bármilyen békés, melegvízi hallal.

Vörösneonnal IS, gurámikkal IS.

Díszmárnák közül egyedül a Vörös Karcsú márna (Barbus Titteya) jöhet számításba.

Elevenszülők közül én simán összetenném plattival.

Dániókat nem tudom - nekem sose volt dánióm - de kisebbeket (tehát nem a malabári dániót) megkockáztatnék tartani bettával.


Persze midehhez megfelelő nagyságú akvárium kell, tehát hely függvényében válassz. És persze a szűrés se mindegy...

2012. okt. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az információkat minden válaszolónak! :-)
2012. okt. 5. 23:11
 15/17 anonim ***** válasza:
aki kedves haltenyésztővel kezdte a mondatát, nekem nagyobb tapasztalatom lehet, a betta ázsiai hal, a neon dél amerikai, nem lehet kis helyen eggyütt tartani, nekem 80 l van és mindet elpusztította.
2012. okt. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
kedves kzs! először rossz tanácsot kaptam, azért tartottam, azóta elevenszülőket szaporítok és igen ügyesen, már van eladó is.
2012. okt. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 YourDestiny ***** válasza:
Az, hogy az egyik hal támadja a másikat, rengeteg oka lehet. A tömeges pusztulásnak szintén.
2012. okt. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!