Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vélemények? Akvárium vásárlása...

Vélemények? Akvárium vásárlása előtt állva: szűrő

Figyelt kérdés

hali :)


kis háttérinfó, paraméterek, tervek: akváriumot készülök venni, szerintem ez a témából egyértelműen kiderült :D bruttó 112 literes verziót méghozzá. 100 wattos termosztátos, automata fűtőm lesz. a szűrésemről belső szűrő fog gondoskodni, de erről lejjebb lesz pár kérdéske :) azt tervezem, hogy sok sok jávai mohám lesz, pár gombóc gömböcmohával, néhány tő anubias nana-val, és elvileg a hólyagos vízikehely sem túl fényigényes (legalábbis azt olvastam) szóval az is szóba jöhet. világításról még nem sok elképzelésem van, hable azt mondta, hogy a jávainak elég 2 db 18 wattos 60 cmes neoncső, szóval valami ilyesmi lenne, bár én kicsit erősebbeket néztem olyan 28 watt körül. a lényeg, hogy sok növényt szeretnék nem nagy fényigénnyel. halakról még semmit nem döntöttem el :) de azt tuti, hogy lesznek csigák és red cherryk is, előbbiek az algák miatt és mert szerintem szépek és mert imádom s csigák osztályát :) utóbbiak pedig mert kell kertész a mohákhoz bár szerintem nem túl guszta élőlények az ízelt lábúak...


szóval a másik szitu az, hogy jó ideje zaklatom hable-t mindenféle kérdéssel (tényleg mindent megkérdezek tőle ami eszembe jut), rengeteg jó dolgot mondott...átjön a válaszain, hogy tudja miről beszél...DE ettől függetlenül több véleményre, tapasztalatra is kíváncsi vagyok ezért sok sok kérdést fogok kiírni akvarisztika témában :)


első ilyen kérdésem a szűrőkhöz kapcsolódik...szóval azt már eldöntöttem, hogy belső szűréssel indulok :) olyan szivacsossal. ez eddig szép és jó :D a teljesítményen problémázok egy ideje :) szóval először 800liter/órában állapodtam meg magammal, aztán hable egyik válaszát tovább gondolva (miszerint le lehet tekerni egy erősebb szűrőt, de a gyengébbet nem lehet feljebb tekerni) elgondolkodtam, hogy erősebbet veszek...mondjuk 1200 vagy 1800 liter/órás teljesítményűt. nem lennének ezek már túl erősek nekem? szerintetek melyik a jobb megoldás?

és honnan tudom, hogy mekkora szűrőfelülete van úgy kb egy belső szűrőnek ha neten rendelek? pl hogy mekkora benne a szivacs? érdekelne, meg úgy alapban is a méretei érdekelnének de nem nagyon találtam centiben mért méretet, csak műszaki paramétereket (pl teljesítmény, fogyasztás stb)


valamint gondolkozok azon is, hogy ugyan most még csak belső szűrésem lenne, de később kiegészíteném valami gyengébb külső szűrővel plusz biológiai szűrésként a dolgot, itt jön a képbe a másik kérdés. egy erős belső szűrés mellé kiegészítésnek megfelel szerintetek egy akasztós szűrő vagy egy gyengébb külső szűrőt szerezzek majd be?


ezt a gyakorlatban úgy képzelem el, hogy mondjuk a 800 liter/órás belső mellé később beszereznék egy olyan 300liter/óra körüli teljesítménnyel bíró külső szűrőt, vagy valami hasonló erejű akasztós verziót. tehát egy lassú szűrőt, amivel jobban tudnának ügyeskedni a baktériumok :)


vagy elegendő a belső szűrés és akkor legyen egy lassabb belső szűrőm a megfelelő biológiai szűréshez? azért is gondolkodok erősebb belső szűrésen, mert ugye akkor az aljzatról is valamennyi szennyeződést beszipkázna...legalábbis ezt olvastam, gyakorlatban ezt hogy kell elképzelni?


és igen, mindenképp belső szűrővel szeretném indítani. lehet nem a legesztétikusabb de ez van :)


köszike a segítséget, és kérlek legyetek türelmesek mert sok kérdésem lesz még :)



2012. okt. 5. 01:17
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

közben utána néztem én is a szűrőknek, még jobban, mint eddig.

indulásul maradok a belső szűrőnél, azt a fenti hosszú irományomban is feltüntettem, hogy valószínűleg úgyis veszek majd hozzá lassabb külsőt is, ami tényleg biológiai szűrést lát el.


na de mindegy, most még nézelődök, de szerintem (is) az eheim pickup 2012 vagy valami hasonló paraméterekkel bíró belső szűrőm lesz :)


( amúgy az akasztós szűrűt én se úgy gondoltam, hogy önmagában lenne, hanem később helyezném üzembe a belső mellé :) de az is még odébb van...szóval nem lényeges :) )

2012. okt. 7. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!