Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bubizik a víz, elbújik a hal,...

Bubizik a víz, elbújik a hal, meg valami olajszerű réteg van a víz tetején. Miről lehet?

Figyelt kérdés
Néhány napja van egy bettám. 7 lityós szögletes akvériumba, növénykével, kavicsokkal. Amikor buborékokat enged ki a száján a bubik megmaradnak egytől egyig, így komlett habfürdő van már a víz tetején. Ezenkvül valami olajos réteg is van a víz tetején, egyszer belenyúltam a vízbe mert valami szösz belevándorolt és lesüllyedt a víz aljára. Attól lehet hogy belenyúltam? A nagyját leszedtem de mág mindig van és nem akarok teljes vízcseréét mert még újneki ígyis a környezet.Vagy csak nagyon túlaggódom?
2008. máj. 19. 09:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez minden bettás akváriumnál megfigyelhető egy idő után sajnos. Habfészket építő halacska, valószínű ezt is meg fogod tapasztalni, akkor jó sok bubiból épít várat. Én azt ajánlom, frissítsd neki a vizet gyakran, a hőmérsékletére ügyelj, és etess élővel, az kevésbé szennyezi a vizet, mint a műeleség. Ja, és ezt a hártya-szerő valamit a víz tetejéről "halászd le" háztartási törlőkendűvel, zsepivel stb. Nem attól van hogy belenyúltál.
2008. máj. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
KÖszönöm^^ igen lepecáztam meg a kaki kiszedtem kiskanállal hog ne rontsa az összképet. azt tudtam ogy bubizik csak aztnemtudtam hogy ez ennyire mgmarad. közben arra gondoltam hogy lehet hogy attól a vízelőkészítő nyavajától zavaros a vize. Újszegeden lakok és itt ilyen termálvíz szerű valami folyik a csapból...mondjuk baja nem lestt eddig tőle mert a kereskedés itt van a ház mellett szal ottis olyan vízben volt. MEg a srác készségesen azt mondta a boltban hogy akkor látom hogy baja van ha vízszintesen fekszik a víz tetején.....
2008. máj. 19. 15:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!