Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 140 literes vegyes trópusi...

140 literes vegyes trópusi akváriumba ajánlott társítások?

Figyelt kérdés

Per pillanat ezeket a halakat szeretném összerakni:

8 db ibolyalazac

12 db neonhal

10 db petitella (vörösorrú pontylazac)

7 db corydoras faj (páncélosharcsa)

3 db gyöngygurámi

3 db aranygurámi

2 db anci

2 db vitorláshal?

Ez összesen 47 hal, ami picit soknak tűnik, de ha alább kéne adnom, akkor más fajtát is kéne választanom, mert kisebb csapatokban nem lenne mutatós és elvileg nem éreznék magukat jól. (2 akvim volt már, egy 72 és egy 60 literes, a 60-as márnás akvi volt, pár zebradánióval, a 72-es lazacos, neonokkal)


A kérdéseim főleg a vitorláshallal kapcsolatosak:

- Érdemes-e próbálkozni? Nehéz a nemek közt különbséget tenni és ha rosszul kerülnek össze, akkor esetleg egymást zaklatnák. Az eladók simán ajánlják a gurámik mellé, de valóban jó ötlet-e? Ha alább kell adjak, akkor inkább a vitorláshalat hagynám ki a repertoárból.

- Csigát, garnélát ajánlotok? Nyúlcsiga úgy hallottam, hogy nem szapora, de garnélából max. olyan jöhet, aki nem vadássza le a halakat.


Az akvárium sűrűn növényesített, de van úszótere. Tehát mi a véleményetek a társításról?

Víz adatok: 25 °C; 7 pH, 6 nk°


2012. okt. 6. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez nem picit sok, hanem nagyon.

Ilyen nagy testűekhez, mint a gurámik, meg a vitik, 4 féle rajhal?

Rengeteg.

2, max 3 féle rajha, + 1-2 féle nagyobb hal.

Kb így férnének el.

2012. okt. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 YourDestiny ***** válasza:
Ez a létszám külső szűrővel is rengeteg, minimum felezd meg.
2012. okt. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A rajhalak maradhatnak, de én a nagyobb testű halakból csak a gyöngygurámikat ( abból is csak 2-t, mert párban ajánlatos tartani őket) és az ancikat ( hím nőstény)
2012. okt. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát legszívesebben akkor kihagynám a vitorlásokat és mondjuk az ibolyalazacot (pedig milyen szépek!). Így tartok 37 halnál és eddig azt mondták, hogy "40 halat simán lehet tartani, főleg ha kis lazacokkal van 5-6 nagyobb hal." Az utolsó hozzászóló felállása sem rossz, de szeretném, ha lenne benne több nagyobb hal, hogy mindegyik érvényesülhessen. Ha sok az apró hal, akkor nehéz észrevenni a nagyokat, ha alig van apró hal, akkor üres az akvárium... ha lenne módom nagyobbat venni, biztos vennék, de sajna nincs. :(


Gurámira már három helyen és 2 akvaristától is azt a tanácsot kaptam, meg talán diszhal.info-n, hogy egy hím mellé két nőstény menjen, mert esetleg nagyon "ráhajt" arra az egyre, ami van.


Az anci nem olyan nagy és egész nap az üvegre meg az aljzatra tapad. 10-12 centis, de nekem sose nőtt meg, csak kb. 7 centisre. Én amúgy imádom az algaevőket. :)


Első: a páncélosharcsát rajhalnak vetted? Róluk azért nem mondanék le, mert remek takarítók. :)

2012. okt. 6. 21:58
 5/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Persze, hogy annak vettem.

Ugyanúgy terhelik a vizet, viszonylag erős felépítésű halak, ne becsüld alá őket.

Ugyanez elmondható az ancikról is. Attól, hogy a helyet nem nagyon veszik el másoktól, még viszonylag nagy testűnek számító halak, amik jelentősen leterhelik a vizet!


Egyébként 40 közepes (4 cm körüli) rajhalat 5 nagyobbal (10 cm körüli) kb 250-300 literben lehet tartani, így kalkulálj!

Aki meg mást mond az hazudik, úgy hogy nyugodtan irányítsd ide hozzám (viszonylag rendszeresen benézek ide) egy kis eszmecserére.

2012. okt. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 YourDestiny ***** válasza:
A 40 hal valóban nem hozzáértő javaslata lehetett.
2012. okt. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Összesen 40. No jó, akkor marad a petitella, neon, törpe, anci és gyöngygurámi. az 34 hal, kb. 4 literre jut egy hal... az már jó?
2012. okt. 7. 13:34
 8/10 anonim ***** válasza:

1 halra 4 liter víz akkor jó, ha azok a halak neonhal méretűek.

A petitellára darabonként számolhatsz 6 litert.


1 db gyöngygurámira pedig 30-35 litert!!!

2012. okt. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 YourDestiny ***** válasza:
Ha szimplán neonhal méretű halaid lennének, még akkor is sok. A gyöngy és ancistrus nem kis méretű halak. Ha van egy megfelelő külső szűrőd, 1-1 pár mellé legfeljebb két csapat 8 tagú rajhalat javaslok.
2012. okt. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! :)
2012. okt. 8. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!