Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fonalalga ellen mit lehet...

Fonalalga ellen mit lehet tenni akvárium szétszedése nélkül?

Figyelt kérdés

Fonalalga van az akváriumban,de nagyon durván.. Szinte szőrösek a növények leveli, és az alga nem is jön le róla. Pár napja indítottam újjá az akit, már előtte is volt, csak azt hittem így megszűnik..Remélem tudtok segíteni, de leírom a paramétereket:

Aki:20 liter

fény:9 w (ez van a noname' armatúrára írva, de kicseréltem már az égőt benne)

táp: sera florena(2 naponta 1 kupak)


Köszi a válaszokat!



2012. okt. 6. 21:06
 1/8 A kérdező kommentje:
hal természetesen nincs benne.
2012. okt. 6. 21:08
 2/8 anonim ***** válasza:

És nem is akarsz mondjuk garnélákat?

Azok eszegetnének belőle.

Egyébként lehet hogy sok a táp a világításhoz képest. Próbáld meg kicsit visszább venni.

Meg nyomjál az algára fecskendőből néha egy kis easy carbo-t.

Az áramlást is szeretik a fonalasok, ha túl nagy, akkor törd meg valamivel.

Ha meg olyan hosszú, hogy fel tudod tekerni valami hurkapálcikára, vagy ilyen mini kémcsőmosóra, akkor szedd le a nagyját.

(egyébként biztos nem ecsetalga, az néz ki szőrösnek, és az olyan levakarhatatlan?)

2012. okt. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
szerintem is ecsetalga lesz az...Kevesebb táp,egy pár gyorsabban növő növény(pl.vallisneria)gyakori vízcsere(hetente 8-10liter)Easy carbo ,meg ha másképp nem megy akkor Happy Life algin regular kezelés.Világítás max8-9 óra!
2012. okt. 7. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Platypus ***** válasza:

A fonálalga nem leveleken szokott nőni. A Cladophora kivételével nem is nagyon tudnak letapadni. A zöld szőr művésznevű nő egyedül leveleken a fonalas zöldalgákon belül, ez a növények szenvedésére utal, például sérülésre vagy tápanyaghiányra.

Az ecsetalga és az agancsalga nő még tipikusan a leveleken, nem keverted be a dolgot? Ezek szürkések vagy kékesek, véletlenül sem zöldek, mint a fonálalgák.

2012. okt. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De valószínű ecsetalga.Garnélákat szeretnék, pár nap és beszerzek pár redet/yellow -ot. azok megzabálják?Ja és terreplázán lesznek garnélák?És a garnik széttúrják az akit?
2012. okt. 7. 08:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Az ecsetet nem nagyon eszik.
2012. okt. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Talán az amano garnéla de arra sem esküdnék.A többi garni nem eszi az ecsetet.Garnéla lesz a terrán biztosan.Az akváriumot nem túrják szét.
2012. okt. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi
2012. okt. 7. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!