Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tanácsot kérnék tapasztalt...

Tanácsot kérnék tapasztalt akvaristáktól! Egy pár hónappal ezelőtt beszereztem egy 210 literes (112x38x49) akváriumot és vitorláshalakat (P. Altum alfajokat) szeretnék bele. Mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a legfőbb dolog a vitorlásoknál a hely és méretigényük, akváriumom magassága csak 38 centiméter, de utánanéztem jó sok helyen és a 40 centit ajánlják minimumra, szóval még úgy hiszem ez nem vetne véget az egész elképzelésemnek. Csak egy, legfeljebb két párra gondoltam és melléjük a megfelelő számú házmester halakat, alganyalókat, netán egy kisebb csoport rajhalat. Sok fával szeretném díszíteni, és mivel viszonylag hosszú az akvárium lehetőség nyílik tágasabb helyek és rejtőzködő helyek kialakítására. Anubias növényem van pár szép nagy darab, azt mindenféleképpen beletenném és mondjuk valiznéria fajokat, akár vízi kelyheket is. Tanácsokat, ötleteket, tapasztalatokat várnék, előre is köszönöm őket!

2012. okt. 7. 01:28
 1/5 anonim válasza:
Hát,ha a 38-ból még leveszed a talaj vastagságot is, akkor az 32-36 csak...Szerintem ez már inkább alagút egy vitorlásnak,mintsem úszótér.Persze míg fiatalok,addig megfelelő lehet,végülis a vízmennyiség meg van.Ilyen alacsony akiban lehet,hogy felnőtt korukban nem is mutanának jól aránytalanul néznének ki benne.Én kisebb fajokat ajánlanék inkább,melyek jobban ki tudnák használni a hosszú de alacsony úszóteret.
2012. okt. 7. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az karcsú, fordítva lenne jobb.

38 szélesség, 49 magasság. Úgy általában véve is normálisabb geometriájú akvárium lenne.


Ez nem valami terrárium volt? Hányas üvegből van, van merevítve, biztos, hogy kibírja a víznyomást?

Mert (az arányait nézve) ha terráriumnak tervezték, (víz nélkül) ahhoz nem kell olyan erős konstrukció. Szóval ezt nem árt leellenőrizni.


Na mindegy, a lényeg, hogy ebben lenne egy 30 cm-es vízoszlop, amiben max. közepes méretükig tudnál vitrlásokat tartani. És mivel utána elég nehéz bárkinek is lepasszolni őket, így ha valóban tartani akarod őket, és nem életük végéig kínozni, el is felejtheted, hogy te ebben vitorlásokat tarts.


A vitiknek kimondottan magas akvárium kell, 60-70 cm magas, ez meg ráadásul aránytalanul alacsony felépítésű.

Szóval a lehető legrosszabb, leg kivitelezhetetlenebb választás, amit csak ki tudtál találni.


Ha mindenképpen vitorlásokat akarsz, le kell cserélni az akváriumot.

Ha marad az akvárium, akkor a vitorlásokat kell lecserélni.

A kettő együtt nem megy!

2012. okt. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:
Az előzőeknek igaza van, még annyit tennék hozzá, hogy az altum még rosszabb választás is, mint a scalare.
2012. okt. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
AZ akváriumnak azért vannak ilyen méretei, mert egy kereskedőtől vettem, aki tenyészakváriumnak használta. Egy centi vastag az üveg fala, és van felül merevítés is. Most egy kékgurámi pár van benne és mellettük sok guppi és egy neonhal raj. Azért gondoltam vitorlásokra, mert egy nagyobb testű hallal szeretném díszíteni az akváriumot nem csak sok kicsivel, mint már évek óta. Alacsony az akvárium, aránytalanul is, igazatok van, én is észrevettem, de nem tudtam megengedni magamnak csak, hogy így a kereskedőtől vettem. Van-e olyan halfaj, amit tudnátok nekem ajánlani? Viszonylag nagy, kedveli a hosszú helyeket, nincs szüksége magas vízoszlopra, de az akvárium középső vagy felső rétegében van legtöbbet (itt érvényesülnek a legjobban szerintem a halak). A gurámiktól épp egy kicsivel nagyobb halakra gondolnék.
2012. okt. 7. 08:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Csinálhatnál belőle afrikai sügéres akváriumot!

Abba pont kövek és fák valóak,viszont azokat nem lehet se guppival se neonnal se gurámival tartani se növénnyel mert megeszik de azért cserébe gyönyörűek!!! :)

2012. okt. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!