Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen belső szűrőt vegyek...

Milyen belső szűrőt vegyek egy 80 literes akváriumba?

Figyelt kérdés

Az akváriumot úgy kaptuk és csak 30 cm magas, szóval a nagyobb szűrők nem férnek el benne.


A következőket néztem:

- Aquael Fan-1 Plus

- Eheim Aquaball 130

- Eheim Biopower 160

- Eheim Pick Up 2010


Illetve néztem még a Tetratec in 800 plus és a Tetratec Easy Crystal 600 szűrőket, de nem találtam sehol leírva a magasságukat. Esetleg ezt az adatot tudja valaki?


Ezek közül melyiket ajánljátok?

Vagy esetleg van valami másik termék?


A válaszokat előre is köszönöm!



2012. okt. 7. 17:10
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Az Atmanról és a másik Tetratecről valami infó?


Illetve a 2-es válasz megoldása, hogy a nagyobb méretű szűrőt ferdén berakni? Erről mi a véleményetek?

2012. okt. 8. 21:32
 12/16 YourDestiny ***** válasza:

Az IN széria is jó, mivel több szivacs van benne, így nem kell egyszerre tisztítani őket, de azért nem egy Aquaball és nem egy Easy Crystal, ugyanis az IN szériás szűrőkbe szivacson kívül mást nem nagyon tudsz tenni, így a hatásfoka elenyésző egy olyan szűrővel szemben, amelybe bio töltet is helyezhető.


Az Atmant egy szimpla motoros szűrőnek nézem egy darab szivaccsal, ne foglalkozz vele.

2012. okt. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

YourDestiny!


Köszi a segítséget!


Közben olvasgattam itt a belső szűrőkről a többiek kérdéseiben és lejött nekem, hogy nem vagy egy AQUAEL rajongó. Ezért egy kicsit "félve" teszem fel ezt a kérdést! :D


Mi a véleményed ezekről? AQUA-SZUT Senior Plus N-1000 és AQUA EL UniFilter 1000 (esetleg az UV változatáról)

2012. okt. 9. 14:21
 14/16 YourDestiny ***** válasza:

UV-s szűrőt ne vegyél!


Nekem az Aquael-el a hangja miatt van bajom elsősorban. Ezeket nem ismerem, de képek és némi információ alapján az első felejtős. Sima két kamrás szivacsos, és viszonylag drága. A UNI már egy fokkal jobb, ugyanis szintén van benne hely biológiai szűrőanyagnak, viszont elég keskeny kialakítású, szerintem így internet alapján az Easy Crystalhoz nem ér fel. A Tetrával kapcsolatban azt kéne tudni, hogy a bio töltetet hol helyezkedik el benne. Úgy nézem, az aljába kerül, viszont ahogy néztem, a kisebb változatoknál ott a rotor is. Elvileg a bio előtt meg kell, hogy legyen szűrve a víz. Ha így van, én belsőből 80 literre a Crystal 600-asat venném. Ha a bioballt kidobod, és veszel a helyére egy jobb szűrőanyagot, akkor teljesen rendben lesz a szűrésed.

2012. okt. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az aquael-ből a turbo filter egy nagyon jó konstrukció, csak nem nagyon lehet nálunk kapni, meg ha hozzá is jutsz, nem tudom, hogy működik a garanciája.

Az atman nem rossz szűrő, csak a belső szűrői kb mint az aq. fan széria, tehát nem valami nagy a szivacs benne.


Amúgy én a tetra IN-től sem ájultam el, hiába a 2 szivacs, az a hullámos eleje rengeteg hasznos helyet vesz el, a szűrőtérfogat rovására.

Ráadásul az in 600-is azt is inkább csak hosszában növelik, az in 800-as az, ami inkább szélesebb, tehát valószínűleg nem férne be az in 600-as.

De konkrét méretet nem tudok, mert a gyártó nem ad meg méreteket, ami szintén egy igen bosszantó hiányosság.


A vízforgatást meg úgy számold, hogy egy átlag növényes/halas akváriumba egy már beállt szűrőnek is meg kell forgatnia óránként az akvárium bruttó térfogatának 2,5-4-szeresét.

Ehhez a névleges (üres járati) vízforgatásnak, a bruttó méret 6-8-szorosa kell. (/óra)

Tehát az elején nem árt kicsit visszább venni a teljesítményből, hogy 4-5-szörös vízforgatásnál ne legyen több.

2012. okt. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az értékes hozzászólást!
2012. okt. 11. 07:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!