Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 70 literes (60*30*40) akvárium...

70 literes (60*30*40) akváriumhoz milyen kellékek szükségesek? Lentebb a bővebb információ!

Figyelt kérdés
Amit mindenképpen szeretnék hogy benne legyen:fehér és kék kavics az alján,egy halbujkáló,némi növényzet és egy háttérdomborzatot.Ha megvan minden dolog akkor milyen halakat tudtok ajánlani?Ne legyenek túl igényesek mert általában csak minden másnap vagyok othon,ennek megfelelően csak akkor tudom etetni őket.
2012. okt. 8. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:

A kék kavics az egy ökörség, mert kékre festi a vizet. Vettem egyszer egy kis zacskóval próbából és nem tudtam kimosni, folyamatosan ömlött belőle a kék festék.


Ha viszont fehér kavics lesz alul, akkor ne legyen benne sok fény, mert a fehér visszaveri a fényt és könnyen bealgásodik. Szerintem így elég a tetejére 1db 60centis cső, ehhez növények pl jávai moha, anubias nana, gömbmoha.


Szűrés, talán egy aquael fan2.


Tarhatnál tűzhasú gőtéket, vagy karmos békákat, törpekarmost, ezek kb heti egyszer esznek.


A halakat én szoktam mindennap etetni, persze van hogy kimarad 1-1 nap, de szerintem hosszútávon nem tesz jót nekik ha mindig két naponta kapnak csak enni.

2012. okt. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
vagy törpeszívóharcsákat, mert azok eszik az algát ha nincs kaja, tehát őket nem kell úgy nagyon etetni.
2012. okt. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

A kérdésem még az lenne hogy pl vizforgató vagy vizmelegitő szükséges hozzá?Vagy a melegitést megoldja a lámpa is?A götének kell valami amire ki tud mászni?

2012. okt. 8. 16:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen a gőtéknek kell, hungarocell vagy polifoam darabka, kis úszó szigetnek, mert felmásznak rá napozni, de nekik le kell takarni az akváriumot egy üveglappal, mert kimásznak az üveg sarkainál. Ha gőtéket raksz, akkor ne tedd tele vízzel, csak félig nagyjából és akkor egy kisebb szűrő is elég bele, pl egy aquael fan1-es elég a 30-40 liter vízhez. Lehetnek benne a vízből kilógó kősziklák is, amire szintén ki tudnak mászni.


Akár egy kompakt izzó is elég fölülre, amit egy egyszerű foglalata be tudsz tekerni és rátenni az üveglapra.


[link]


Vagy neon is jó, teljesen mindegy.

2012. okt. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A gőték szerintem elég jól bírják a hideget, mert pl ismerősnél ott laktak kint a vízóraaknában, hát nem tudom meddig, de ők kb fél évente mentek ki a telekre és ezek ott voltak mindig.
2012. okt. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
20 fok alatt lehet hogy lehibernálják magukat, akkor már kevésbé mozgolódnak gondolom.
2012. okt. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szóval így a kertben voltak, ahol volt egy luk a földbe, és ott volt egy csap. Mert abba mindig volt víz és le volt fedve a teteje, csak mikor kimentek a telekre, akkor kinyitották a csapot, h legyen a házban víz, amikor meg hazamentek, akkor meg elzárták. Egyszer én is voltam kint, én is láttam a gőtéket. Lakott velük együtt egy unka is, de az fél év mulva eltünt és már csak a gőték maradtak.
2012. okt. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!