Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak az aljzatommal?...

Mit csináljak az aljzatommal? Hogy takarítsam ki?

Figyelt kérdés
JBL Manado, alatta meg JBL Aquabasis Plus táptalaj...ez így 1,5 éve van benne, nagyon durván növényesítve van, szinte dzsungel az egész. És hát hiába van vízcsere, garnélák, meg az aljzat milyensége, a dús növényzet miatt nem tudtam talajporszívózni, tiszta kosz az egész...szeretnék egy nagytakarítást csinálni. De mit csináljak az aljzattal? Hogy szedjem én azt ki, hogy ne keveredjen össze? Kidobni nem szeretném, de át kellene öblítenem...hogy csináljam?

2012. okt. 9. 21:39
 1/5 Dioxyde ***** válasza:
Hát szerintem ha vmi harisnyát vagy hálót rá gumizol a leszívócsöved végére akkor nem fogja beszívni a garnélákat,meg az táptalajt.Az elhalt növényi részeket meg kézzel kiszeded vagy ollóval levágod ha vannak olyanok.
2012. okt. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szedd ki a garnélák nagy részét így

[link]

A maradékot meg halászd ki, vagy ha marad, akkor marad.


Aztán szedd ki a növényeket vödörbe, és menj végig egy hálóval az aljzaton, hogy az 1 milimétere garnélákat is fölszedd.


Aztán szívd le a talaj tetejét sima csővel.


Csináltam már ilyet, csak nekem szerencsére nem 2 féle talajom volt, hanem csak egy ez a pro soil egy talaj.


[link]

Ilyen:

[link]

[link]

[link]

Ezt a sok vackot is mind kiszedtem, muszáj volt egy idő után. Aztán átültettem kis részletekben.

Nem szálanként de majdnem.

Volt egy sima bazaltos is sok hülye garnélával, hát jó 2 napig halásztam őket, mire már nem maradt egy sem.

Pedig itt nem is látszik, de 3 akváriumom tele volt velük.

[link]


Nem lehetetlen, csak időigényes munka, és sok türelem kell hozzá. Én volt amikor kértem segítséget is, hogy valaki segítsen halászni, amikor már elegem volt a garnélákból.

2012. okt. 10. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Nem lesz kis meló, azt gondoltam...és mi van, ha kiszívom az egész talajt? Mert tényleg át kéne mosni, mert körbe algás is az üvegnél, meg hát szerintem közte is van kosz, nem csak a felszínén. :( Baj, ha a táptalaj közte lesz, és nem alatta? Végülis nincsenek nagy tápigényes növényeim, de szépen nőnek, meg szépek is, és nem akarok azért új talajt venni...de ha nem gond, hogy közé kerül, akkor lehet, hogy átmosnám az egészet...szerintetek?
2012. okt. 10. 08:38
 4/5 A kérdező kommentje:
Mert az üveget is át kéne ecettel mosni meg kitakarítani...ezért gondoltam erre.
2012. okt. 10. 08:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az aljzatot nem nagyon tudod külön szedni ha tisztítod de nagy baj nem igen lesz belőle ha kicsit keveredik.

A garnéla kiszedős módszer nagyon jó és egyszerű nekem mégse jutott még az eszembe :)

Köszi Hable!

2012. okt. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!