Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 15 wattow daylight fénycső 60...

15 wattow daylight fénycső 60 literes aksi felett Anubias barteri nana-nak sok lesz?

Figyelt kérdés
Ilyen kevés fénynél is tegyem árnyékba, vagy mehet nyílt vízfelszín alá?

2012. okt. 10. 13:38
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Tehát akkor nem kell a leveleket sem levágnom, sem fertőtenítenem, magától el fog nálam tűnni azokról a levelekről is? Illetve attól akkor ugye nem kell félnem, hogy ezzel beviszem az akváriumba a zöld pont algát, mert úgysem tud ott megélni. A barna alga biztos jönni fog, de azt legalább könnyű leszedni, és lesz 4 db törpe szívóharcsa, és kb 10 garnéla is, főleg a harcsák azt remélem elintézik. Csak ez a zöld tűnjön el.

Nekem az a természetellenes benne, hogy ott a damil.

2012. okt. 10. 19:46
 12/18 YourDestiny ***** válasza:

Nekem is van damillal faágra erősített nanám, a 0,15 vagy 0,20 milliméteres damilt nagyítóval keresheted, max. pár centiméterről látod meg, ha tudod, hogy ott van.


Az új növényeket mindig jó fertőtleníteni, de ennek ellenére az algaspórák minden normálisan működő akváriumban ott vannak minimális mennyiségben. A kérdés az, talál-e megfelelő körülményeket ahhoz, hogy elkezdjen terjeszkedni.

2012. okt. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Tehát fertőtlenítem a biztonság kedvéért, aztán magától elmúlik, mivel kevés lesz a fény. Hipo jó a fertőtlenítéshez? Az algás levelek rendbe jöhetnek? Nélkülük kb 3-4 levelük lenne.
2012. okt. 10. 20:17
 14/18 anonim ***** válasza:

A hipótol se várj csodát, viszont tönkre mehet tőle a növény, ha túl erősre kevered.

Szerintem csak mosd le vízzel és dobd be.


Volt nekünk ilyen zöldalgatengerünk is

[link]

Az üvegen vastagon is. A garnélákat ezzel etettem, de nem az a lényeg. Úgy szüntettem meg, hogy ne kelljen lemosnom, mert a lustaság fél egészség, lekapcsoltam a villanyt. Itt 70 literre volt 70W fény (2db 35wattos dulux neon) amit barátom csinált rá. Aztán én meg utána kicseréltem fölötte a lámpát 1db 15Wattos (rózsaszín növényes) csőre, de amúgy tökmndegy, az még gyengébb mint a daylight, az olyan gyenge, hogy a növények se maradtak meg alatta túl sokáig, viszont a zöld alga eltűnt teljesen 2-3 hét alatt. Lett helyette barna, de azt egy szivaccsal letöröltem könnyedén. Végül utána szétszedtem az egészet és terráriumot csináltam belőle, de a mindegy. Az a lényeg, hogy nem kell félni a zöldalgától, kis fénen az meg fog halni.


Maximum az ecsetalgától félhetsz hogy behurcolod, mert az szinte kiírthatatlan, de az egy kis hipós fürdőtől nem fog eltűnni. Pl ecsetalgás növényeket én volt, h lehipóztam és úgy nézett ki hogy eltűnt, de csak egy időre, mert pár hónap mulva megint ott volt rajta a kis fekete pamacsok, és azzal nem lehet semmit sem csinálni.

Ha totál nem akarod hogy legyen az akváriumban, akkor ki kell dobni az összes növényt és tömény hipós szivaccsal átmosni az akváriumot belülről, majd újrakezdeni.

2012. okt. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Hát remélem akkor, hogy elfog tűnni a levelekről, mindenesetre megpróbálom lekaparni valahogy.
2012. okt. 10. 22:03
 16/18 YourDestiny ***** válasza:
A hipó erős. Ha van otthon hypermangán (káliumpermanganát 0,5 gramm per 10 liter arányban 10 percig), az jó, ha nincs, akkor a neomagnol tabletta.
2012. okt. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Egyik sincs otthon. Neomagnol csak általános fertőtlenítésre lenne jó, vagy az algát is leszedné a leveleiről?
2012. okt. 11. 19:43
 18/18 YourDestiny ***** válasza:
Megelőzésre szokták használni.
2012. okt. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!