Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Növényes akváriumban szükséges...

Növényes akváriumban szükséges vizet cserélni?

Figyelt kérdés
Mármint élőlények nélkül, növénykéket, mikroszkopikus bigyókat leszámítva. Ha igen, milyen időközönként érdemes frissíteni?

2012. okt. 11. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Profi high tech növényesek közül egyes elvetemültebbek képesek naponta is cserélni.


Nekem van kis 20 literes növényes, amibe nem igazán cserélem, csak ami lepárolgott róla azt öntöm utána. Ennek az alján van kb 6cm víz, mert ez egy paludárium akar lenni mocsári növényekkel. De az a kevés már algás. Hát eddig vagy 3x teljesen lecseréltem a vizet, de az olyan 2-3 havonta volt. Utána eltűnt az alga. A növényekkel benne úgy egyébként nincs gond. Ez most tényleg mocsár :)

2012. okt. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A növényekből csak az algás ami lent van a víz alatt, de nagyobb rész van kint a víz fölé nőve, és az nem algás :)
2012. okt. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
No de mi értelme van, ha semmi nem terheli a vizet?
2012. okt. 11. 21:28
 4/5 Platypus ***** válasza:
A vízbe nemcsak bekerülnek anyagok, de fogynak is. Például a vízkeménység és a nyomelemek. Ezeket szépen lassan fogyasztják a növények. Ha még tápot is adagolsz, akkor annak az összetevőit sem fogják teljesen egyenletesen felhasználni a növények, egyik-másik elfogy, mások felhalmozódnak.
2012. okt. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én napi 40-50% ot cserélek. kell.
2012. dec. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!