Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakórt kezeltem. Helyesen?

NRichárd kérdése:

Darakórt kezeltem. Helyesen?

Figyelt kérdés

Parakillel kezeltem az akváriumot (Neptun féle) A szűrőt kihúztam a világítást lekapcsoltam és be is takartam az egész akváriumot. Egyedül a levegőztető megy. A hőfokot fokozatosan emelem.


Úgy gondoltam ez a betakart állapot 3 napig meglesz majd 1 napig kap fényt csinálok 30% vízcserét majd még egyszer ugyan az. A két kúra között megetessem a halakat? Vagy ráér majd a 2. kezelés végén? Rendben van ez így? A szűrőt is bekapcsoljam egy napig?



#kezelés #darakór #halbetegság
2012. okt. 11. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért kapcsoltad ki a világítást és a szűrőt? Tudtommal nem kell Letakarni erről még nem is hallottam. Szűrőt csak akkor kell bántani ha aktívszene de abból is csak a szenet kell kivenni még tart a kezelés, amúgy mehet.
2012. okt. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szvsz, nem kell kikapcsolni a szűrőt és a világítást sem. A hőfok emelés jó.
2012. okt. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 YourDestiny ***** válasza:
A világítással és szűrő kikapccsal jót tett, egyedül levegőztetni kell ilyenkor. Viszont azzal már nagyon rosszat, hogy a szűrőt nem vette ki. Egy külön vödörben kellett volna járatni, hogy a biobacikat ne lődd ki. Most viszont pengeélen fog táncolni az egész rendszer egy ideig.
2012. okt. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen akkor marad így. REmélem minden okés lesz
2012. okt. 12. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!