Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Uszonyrothadás miatt kezeltem...

Uszonyrothadás miatt kezeltem az akváriumot sera omnipur-ral és be zöldült a víz teljesen. A használati utasításon persze nem volt feltűntetve. El tűnik a zöld magától vagy vennem kell egy aktív szenes szűrőt?

Figyelt kérdés
Akinek volt már hasonló problémája az segítsen!A Guppy-jaim farkán vettem észre,hogy kezdenek betépődni és egyre nagyobb darab hiányzik a fark uszonyukból.A kereskedésben a serát ajánlották és bele is csöpögtettük este a vízbe.Most úgy néz ki az egész akvárium mint a harmadik típusú találkozások!Segíthet ez a kezelés?
2012. máj. 15. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:
hogy eltűnik-e azt nem tudom, de az biztos, hogy normális, ha a gyógyszernek színe van..régen nekünk valami kék cseppek voltak, de most már nem emlékszem részletekre, a víz tényleg eszméletlen csúf lesz tőle
2012. máj. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom ez a gyógyszer malachitzöldet tartalmaz, ami megmagyarázza, hogy mitől zöld a vized. És ez pont így jó, helyes alkalmazásnál színez. Gyorsan lebomlik, a vízcserékkel is fakul majd...
2012. máj. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Platypus ***** válasza:
100%
Szerintem kifejezetten hasznos, hogy zöld, mivel így látod, hogy még mindig benne van a hatóanyag a vízben. Amint befejezted a kezelést, erős vízcserékkel kell eltávolítani. És utána jöhet az aktív szén, hogy az olyan maradványokat is eltávolítsa, aminek te már nem is látod a jelenlétét.
2012. máj. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!