Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most vettem 1 hete algaevő...

Most vettem 1 hete algaevő harcsát úgy halottam hogy valami fát kell betenni az akváiumba neki milyen fa kell neki?

Figyelt kérdés
2012. okt. 13. 11:03
 1/6 YourDestiny ***** válasza:
Igen, a megfelelő emésztésükhöz szükséges a fa, anélkül idővel elpusztulnak. Ha magad akarod beszerezni, akkor a szőlőtőke, bükk, fűzfaág, de egyes gyümölcsfák is jók. Nem permetezett jól kiszáradt fadarabot meg kell tisztítani, kőfőzöd (legalább 10-20 percig) és kész. Egyes fák színezik a vizet, azokat érdemes többször kifőzni, sőt egy-egy főzés között áztatni is. A fűzfaág tuti nem engedi a színét, de mire a saját súlyától lesüllyed, annak idő kell. Le kell fogatni. Újonnan egyre többet olvasgatok erről a szalicilsavas témáról a fűzfaággal kapcsolatban, nem tudom, nem-e lenne jó őt is áztatni legalább egy-két hétig, mielőtt az algázók elé veted. Erről viszont majd a faszakértők írnak valami okosat.
2012. okt. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ számomra a szőlő töke érhető el azt pontosan hogyan kell?csak be kell áztatni és betenni vagy főzni is kell?
2012. okt. 13. 11:49
 3/6 The Nuke ***** válasza:

Nekem nagyobb akvarista ismerőseim nem főzik.

A szőlőtőkéről van szó, ők is azt használják.

Csak jól le kell "kefélni", a kérgét leszedni, aztán valami durvább kefével átdörzsölni.

Aztán áztatni 1 ideig, és mehet az akváriumba.

Lassan süllyed, nekem volt 1 hét, mire lement az aljára.

Bár ha már előre beáztatod napokat, akkor az akváriumban hamarabb süllyed. :)

2012. okt. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 YourDestiny ***** válasza:
Én mindenképp főznem. 50-50 százalék a dolog, sose tudod, mik lakoznak abban a fában, nem érdemes rizikózni.
2012. okt. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :D
2012. okt. 22. 17:20
 6/6 anonim válasza:

Lehet kapni szinte minden akvarisztikai boltban, kisebb nagyobb gyökereket, fa darabokat amik elvileg trópusi vízparti fákról való. Csak kicsit drága.

Én 2000-ért vettem egy kb. 20 centis darabot.

2012. okt. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!