Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csíptetős világítótest....

Csíptetős világítótest. Milyet vegyek, mert amit az akvarista webshopok árulnak, mind nagyon drága?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni az 50 literes akimra világítótestet, de a legtöbb webshopban 10-20 ezer között mozognak, még a legolcsóbbak is 7-8-nál kezdődnek. De nagyon gagyit sem akarnék venni...Obi, Bauhaus, ilyen helyeken tudok venni? Aztán persze vennék bele valami jó égőt is. De ezek ugyanúgy használhatóak lennének akváriumon, vagy agyoncsap az áram?
2012. okt. 17. 21:02
 1/8 YourDestiny ***** válasza:

7-8 ezer nagyon is jó ár, ha ettől olcsóbbat akarsz, az vagy gyenge lesz, vagy néhány hónapos darab. Alacsony fényigényű növényekhez ez még jó lenne, de se túl hosszú, se túl magas akváriumhoz nem javaslom:


[link]


Szerintem mondj le a csiptetősről, és vegyél egy armatúrát. A Haileának és AquaNovának vannak olcsón és nem rosszak. Az akváriumod hosszát kéne tudni...

2012. okt. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szerintem is inkább armatúra, én is azt vettem a 112literesem fölé, pont ma az akváriummal együtt :)

szóval az armatúrám 2*24W-os T5ös fénycsöves, fényvisszaverős cucclival és 15 ezerbe fájt, ami nem rossz ár :) és neked 50 liter fölé ez azért adna annyi fényt, hogy viszonylag sokféle növényből tudj alá válogatni...az armatúra előnye, hogy több is elfér...így ha nőnek a növény igényeim (amik most kimerülnek pár könnyen tartható alacsony fényigényű növényben), tudok mellé tenni meg egyet :D

2012. okt. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 YourDestiny ***** válasza:
A 24 Watt hossza ugye tudod, hogy kevés lesz? Én is azért csinálom most a tetővilágítást, mert sötét sarkak vannak. Ha a fénycső több, mint 10 centivel rövidebb az akváriumnál, nem világítja meg jól sajna :/
2012. okt. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezt találtam:

[link]

50 literre mondjuk erős


------------

50 literes akváriumra akár még csinálhatsz is valamit.

PL ez egy 37 centis virágláda, pont belefér 2db 20Wattos égő, és az alja lukas így fölfele kiszáll a meleg, tehát működőképes.

[link]

Két ilyen égőt veszel, és alá lehet rakni a fényigényes növényeket

[link]

Az egészet rádobod egy üveglapra és kész, elég csak az akvárium egyik felére lapot vágatni, és akkor elöl tudsz benne nyúlkálni anélkül, hogy le kéne venned.

[link]

gekkóm itt melegedett rajta

[link]


vagy ilyen vízalatti neonokat, ebből többet, mert ez nagyon gyengén világít:

[link]

Itt lehet kapni, ez nagyon olcsó, csak a szemedbevilágít.

[link]

2012. okt. 18. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez még egy olcsó, 6900 Ft, nagyon szép kis dizájnos lámpa:


[link]


Hát ha csak anubiast raksz bele, meg gömbmohát, ahhoz elég, meg mittudomén alacsony fényigényű növényeket, de később ha megint lesz pénzed lehet venni még egy ilyet és akkor tudsz már közepes fényigényű növényekben is gondolkodni.

2012. okt. 18. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én is ettől tartok Destiny :S de majd ha megint lesz pénzecském, akkor veszek mellé még egyet (hála égnek lemértem és elfér még egy :D) és majd úgy rendezem őket, hogy jól elférjenek és mindenhova odaérjen a fényük :)
2012. okt. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Legalább nem lesz zöldalgás az üveg széle kétoldalt.

[link]

A tengerimen is ilyen rövid ilyen van, csak ez 4db neon, de nagyobb az akvi. Meg olyan csiptetős lámpát is rá lehet tenni pluszban, mondjuk azt pont nem használom most, mert sok a villanyszámla.

2012. okt. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem ha zavaró zöldalgásodás van, ott már valami eleve nem jó...
2012. okt. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!