Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nemrég kaptam egy akváriumot,...

Nemrég kaptam egy akváriumot, és hamarosan kapok bele amanda lazacokat. Már az akvárium teljesen kész, de a boltban azt mondták, hogy rakjunk bele még fűtőszálat! De az nagyon drága, és nagy helyet foglal! Szerintetek nagyon fontos bele?

Figyelt kérdés
2012. aug. 12. 20:18
 1/7 geobarbi ***** válasza:
Az akvarisztika sajnos drága. Kell bele fűtőszál, jönnek a hidegek. Egyszeri költség, megéri.
2012. aug. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mekkora akváriumot kaptál? Nem is foglal az olyan nagy helyet. Az amanda lazacnak kell a fűtés, télen nem hiszem, hogy éjjel nappal 24-28 C van. Én a helyedben talán törpe pettyes kalászhalat választanék, neki nem is kell fűtőszál, és nyáron nem kel hűtened az akváriumot, mikor 29 C van. :)

[link]


És még garnélákat is rakhatsz melléjük. :)

2012. aug. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 YourDestiny ***** válasza:
Nem akarom elvenni a kedved, de ha ilyesmin akarsz spórolni, nem jó hobbiba kezdtél. Alap dolgokon spórolva nem fog működni a haltartás.
2012. aug. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Drága, és sok helyet foglal???

Akkor mi van a szűrővel, ami 5-ször akkora, meg 3-szor olyan drága?

Mi lesz, ha lesz valami betegség?

3 rongy egy fűtő, ha ennyit sajnálsz a hobbira, akkor bele se kezdj. Egy trópusi akváriumban alapfelszerelés a fűtő.

2012. aug. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs benne fűtő, akkor a lakást kell fűteni 24 fokra. Abban már nem fázik meg.
2012. aug. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy panelban, kertes házban laksz e és milyen a fűtésetek. Ha pl konvektoros ház akkor kell a fűtőszál mert ingadozik a hőmérséklet de ha kondenzációs kazánotok van állandó beépített hőmérséklettel akkor nem olyan fontos. Én panelban lakok és az aksim vízének a hőmérséklete 19°C-31°C között ingadozik. A legszélsőségesebb adatokat adtam meg télen-nyáron.
2012. aug. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
tegyél bele guppykat azok totál igénytelenek, szaporák, és szépek...
2012. aug. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!