Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meg fog dögleni a guppim? Mi...

Abygel90 kérdése:

Meg fog dögleni a guppim? Mi baja lehet?

Figyelt kérdés

2 napja szült a guppim, és tegnap este óta depressziósan viselkedik. Elbújik a többiek elől a kövek közé, vagy bebújik a növények mellé és nem mozdul. Az előbb pedig beállt a levegőztető és az akvárium fala közé függőlegesen. (amikor kicsit előjön, akkor is kicsit függőlegesen áll) Úszóhólyag problémája lehet?

1 hónapja vettük a halakat (előtte mindent megcsináltunk ami elő van írva, járattuk a vizet, megvettük a tisztító löttyöket, kis idő múlva betettük a növényeket, és csak a növények betétele után 1 héttel vettük meg a halakat) de utánanéztünk, és igyekeztünk mindent szakszerűen csinálni.

Eddig nem is volt semmi baj, az első szülésből már van egy 3 hetes kicsi is, és neki sincsen semmi baja.

Nem tudom viszont hogy mennyi idősek a halak. Ő a legnagyobb kb 5 cm. Lehet hogy csak öreg, és a végét járja?

Az akvárium 35 literes, 6 neon és 6 guppi (3 nőstény, 3 hím) és egy anci van benne (meg kicsi algaevő csigák).



2012. okt. 19. 09:17
 1/10 bamboochatheone ***** válasza:
Eléggé túl vagy telepítve. Emellett nem tudom milyen löttyöket vettél de mind felesleges volt. Nagyon fontos kérdés: milyen gyakran cserélsz vizet, ugye mindig megy a szűrő(éjjel is) és hogy mivel etetsz?
2012. okt. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ezeket a tisztító folyadékokat vettük:

Sera aquatan (vízelőkészítő, ami a csapvizet a halak számára alkalmassá teszi, megköti a klórt és a nehézfémeket)

és Sera bio nitrivec (tisztító baktériumokat tartalmaz, amik lebontják az ammóniumot és a nitritet)

Az akvarisztikában ajánlották (és az egyik ismerősünk is), mivel Debrecenben eléggé kemény és rossz minőségű a csapvíz.

Hetente cserélünk benne olyan 5-7 litert, havonta 15 litert.

Szűrő folyamatosan megy, mert egyben van a levegőztetővel, és 5 naponta takarítjuk (saját vízzel)

2012. okt. 19. 10:05
 3/10 A kérdező kommentje:

Darabos és lemezes kaját kapnak. Az üzletben ennyit mondtak, de most nézem, hogy növényit is kellene nekik adni?

Milyet javasoltok?

2012. okt. 19. 10:11
 4/10 A kérdező kommentje:

Péntek óta már besötétedett az egész teste, és nem is úszik, csak viteti magát az árral, és most már szinte folyamatosan a hasa van felfelé. Vettem neki lemezes gyógyszert, és péntek óta azt kapja minden hal, de ez nem is nagyon eszik.

Mit csináljak?

2012. okt. 21. 10:02
 5/10 The Nuke ***** válasza:

Szerintem nagyon semmit!

Már így is mindent megtettél, amit csak lehetett.

Szerintem el fog pusztulni, én is hasonlóan jártam két nano díszhallal.


De ezek a tisztítólöttyök szerintem is feleslegesek.

Inkább károsak, meg pénzlehúzás.

Hetente cseréld a víznek a 30%-át kb.

2012. okt. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A haladnak valószínűleg tényleg úszóhólyag problémája van. Esetleg nincs megpuffadva a teste és állnak furcsán a pikkelyei?
2012. okt. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 YourDestiny ***** válasza:
Szia! Javaslom, hogy az ancistrustól és a neonhaltól válj meg. A jelenlegi nőstény guppid nem valószínű, hogy vízminőség problémák miatt fog elhullani, de a többiek hamarosan igen. 80-90 literbe való halakat tartasz. 35 literen 4-5 guppinál eleve nem tanácsos több halat telepíteni.
2012. okt. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nincsen megpuffadva, és a pikkelyei sem állnak furcsán, csak elsötétedett.

Azok alapján amiket én olvastam a neten ezekről a fajokról, és az 1 liter/1cm hal aránynak is megfelel a telepítés. És nem hiszem hogy a vízminőséggel lenne baj, mert a szűrő gyakran van tisztítva, és a vízcsere is rendszeres (főleg most, hogy beteg az egyik).

2012. okt. 23. 12:10
 9/10 YourDestiny ***** válasza:

Az 1 liter per hal egy hülyeség. Lehet mérvadó, ha olyan halakat választasz, amiknek elég ez a hely. Viszont vannak helyigényes, aktív halak, vannak, az ancistrus példúul 12 centire nő, neki aztán kellemes lehet majd egy kukában élni.


A szűrőt minél gyakrabban tisztítod, a vízminőség annál rosszabb. Itt nem az a fontos, hogy a szemmel látható szennyeződéseket kiszűrd. A szivacsban lakozó baktériumokon van a hangsúly, ők oxidálják a halak által vízbe kerülő méreganyagokat, mert ugye ürítenek. Mivel a szivacsot tisztítod, a nagy részüket is kimosod. Ha csapvíz alatt teszed, akkor pedig egyáltalán nem kell csodálkozni. Egy 35 literes akváriumba nagyon kevés víz fér, ilyen mennyiséget nagyon könnyű leterhelni. Szinte lehetetlen tökéletesen működő biológiai egyensúlyt kialakítani, főleg kezdőként. A kisebb vízmennyiség hirtelebb változásokat idézhet elő, ebből adódóan nagyobb a stressz, a váratlan megbetegedés esélye.

2012. okt. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Az anci még nagyon kicsi, és remélhetőleg mire megnő, addigra már lesz nagyobb akvárium (120 litereset szeretnénk), de azért szem előtt tartom a tanácsodat.

Feljebb írtam hogy saját vízzel szoktuk takarítani a szűrőt, és hogy néha ammónia és nitrát megkötő cseppeket használunk. Tudom hogy nem feltétlenül a legjobb megoldás, azonban tegnap úgy döntöttünk, hogy túladunk a nőstény guppikon és akkor már jobb lesz a helyzet.

2012. okt. 23. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!