Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell szőlőtőkéből...

Seres Pityu kérdése:

Hogyan kell szőlőtőkéből akváriumba (80. literes) dekorációt készíteni? Olyanok válaszát várom, akik már csináltak ilyet, és be is vált nekik.

Figyelt kérdés
2012. okt. 19. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Olyan tőkét kell választanod, ami permetszermentes évek óta és lehetőleg ki is száradt.

Alaposan letisztítod vízzel és drótkefével, eltávolítod a kérgét. Leforrázod néhányszor folytatod a tisztítást.

Aztán néhány hét vagy akár 1-2 hónap áztatás következik. Miután magától lesüllyed és nem színez erősen, használhatod az akváriumban.

2012. okt. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 YourDestiny ***** válasza:
Én az főzést erősen ajánlom, akár többször is (ezáltal nagy mennyiségű csersavtól megszabadulsz), forrázással bizonyos kórokozókat nem lehet elpusztítani. Természetesen néhány nap után be lehet tenni az akváriumba, ha nem süllyed el, addig ráteszel egy követ, vagy valahogy lefogatod. Színezni biztosan fog, nekem egy hónap után is legalább annyira festi a vizet, mint az elején. Ez fafüggő, némelyik rövid ideig, némelyik egy év után is fest.
2012. okt. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 YourDestiny ***** válasza:
Néha belebotlani olyan írásba, mi szerint a tőkét nem szabad kifőzni. Nyugodtan ki lehet, az enyémet többször kifőztem, semmi baja, a szőlő is jól bírja a forró vizet. Ezenkívül több olyan illető véleménye alapján állítom ezt, akiknek több éves tőkéjük van, és nem panaszkodtak, hogy a kifőzött szőlőnek bármi baja is lett volna. Természetesen valamelyest megrövödíti az tartósságát, de nem számottevő.
2012. okt. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!