Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan csináljam?

Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Szeretnék beüzemelni egy akváriumot, teljesen kezdő vagyok a dologban. Nagyon sokat utána olvastam és arra jutottam, hogy egy 200l-es akváriumot szeretnék, amihez adnak a szettben egy 200W-os fűtést, tetőt 2x30W világítással, és egy belső szűrőt, amit meghagynék az akiban, és vennék egy 1200l/h-s szűrőt, amit meg átalakítanák PVC csővel külső szűrővé (20-25l-esre gondoltam). Halakról még fogalmam sincs milyenek lesznek, a növényekről sem viszont szeretnék valami nagyon szép végeredményt idővel.Olvastam ilyesmikről, hogy CO2 rendszer és hasonlók,de azt is olvastam, hogy valaki növénytápokkal és CO2-es "lötyivel" érte el a végeredményt. Ezekhez kérném a segítségeteket. Ti mit hogyan csinálnátok, vagy mit csinálnátok másként?

2012. okt. 22. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Van sok olyan növény ami megmarad CO2 nélkül is.
2012. okt. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 YourDestiny ***** válasza:
Ilyen fényerő alatt úgyse tarthatnál olyan növényeket, amelyeknek komoly CO2 beoldás kellene. A folyékon CO2 egy jó dolog (Easy Life Carbo), abból sose árt egy kevés a növénynek, de azt se muszáj adagolni, ha olyan növényeid lesznek.
2012. okt. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
pl ha veszel egy csomó anubias nana-t, az jól néz ki és elég nehéz kidögleszteni.
2012. okt. 23. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
bár ilyen nagy akváriumba nagy anubiasokat is lehet rakni, elfér.
2012. okt. 23. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

itt egy link

[link]

2012. okt. 23. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És ez a szűrő dolog jó ahogy kitaláltam, vagy másképp kéne csinálni? Ezen kívül, mi lenne az a fényerősség, ami megfelelő lenne, vagy egyenlőre még ne próbálkozzak olyan növényekkel?
2012. okt. 23. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!