Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit lehet tenni zöld alga ellen?

Mit lehet tenni zöld alga ellen?

Figyelt kérdés

Kb 3 hete jártunk úgy ,hogy a kánikulában apósom véletlen bekapcsolta a vízmelegítőt és megfőzte az előző hal állományt mire a nyaralásból haza értünk. Irtó büdös és minden volt ami kell.

Kitakarítottam és fertőtlenítettem, az a vizet metilénkékkel is fertőtlenítettük, mert nem tudtam éjjel teljesen tisztára mosni az aljzatot.

Vettünk új halakat van algaevőnk is. De most kb 1 hete egyre jobban algásodunk. Nem kap túl sok fényt az akvárium még is. Lehet ez összefüggésben a korábbi balesettel?

Mit javasoltok mit lehet tenni mivel pucolhatom ki anélkül,hogy teljes vízcserét csinálnék. Részleges vízcserén már túl vagyunk. Algaölő szert akarok venni olyat ami nem árt a halaknak.

Ötleteket várok. köszi:)


2009. aug. 9. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél algakaparót,vagy egy dörzsiszivacs dörzsi részével mosd le(dörzsöld le).Algaölőt én nem nagyon merek használni halakhoz,ki tudja...Amugy sztem a nagy takaritás tönkretette a már elötte kialakult baktériumkulturádat,és valahogy öszefüggésben van ezzel.Amugy a sok fény lesz a fő baj.Én nálam is ez volt,1/3át lesötétitettem a fénycsőnek(a közepét)Vettem egy almacsigát,az jó sokat eszik,és igy csak néha kell algakaparó.Üdv Lucky
2009. aug. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nincs nagy fény áradat.

Ablak mellett van zárt polcon, annyira nem kap fény,hogy növényeket nem lehet bele tenni, mert kipusztulnak. Nincs fénycsövem.


Már takarítottam a javasolt módon. Van algaevő halunk.

S mikorra áll helyre szegény rendszer? kb?

2009. aug. 9. 12:32
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát hogy mikorra áll helyre ezt sajnos nem tudom megmondani,sok dologtól függ,nagyon érzékeny ez a biológiai egyensúly kérdés,könnyü tönkretenni.Amugy nem tudom tényleg a választ.Szeretném én is tudni hogy pl akár nekem is meg van e...pedig már 3éve van meg az akváriumom,de nem tudom a biztos választ,még tanulnom kell nekem is...:).Viszont az alga az az ablak melletti léte miatt van.Én is a hátsó sarokbol átraktam az ablak mellé,azóta algásodik,pedig a reluxám végig le volt egedve...Most odébbtettem,de még mindig nem tökéletes.Sajnos többet nem tudok segíteni neked.Üdv lucky.
2009. aug. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azért köszi!

Most próbálkozom az algaölő szerrel.


A fényre visszatérve még, elég sötét helyen van, a szoba legsötétebb része. Azon gondolkodtunk,hogy még is csak kéne egy fénycső neki. 2 éve van meg eddig nem alkásodott. Most meg puff neki.

Sajnálom,mert nem az enyém én csak besegítek. Az 5 éves kisfiamé:)

2009. aug. 9. 16:01
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát,én is sajnálom,a fénycső az egy jó ötlet,mert a növényeknek kell a fény a növekedéshez és a túléléshez.meg egyéb tápanyagok persze,nálam a lámpa 11 órát ég és szépek a növényeim,amugy nem extra növényes fénycső csak ilyen betekerhetős,kb 500ft maga az izzó.Ha valamiben segitsek,vagy valami,ha tudok akkor segitek természetesen,akkor írj nyugodtan mailt: pingvin8@citromail.hu Üdv Lucky!
2009. aug. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Sokféle alga van és sok minden okozhat algásodást. Leggyakoribb a fényhiány, a túlzott megvilágítás, a víz magas nitráttartalma, és a sok ázalék, elégtelen szűrés, a vízcserék hiánya.Ha fénycsövet vásárolsz, keresd az akvarisztikai célra kifejlesztett csöveket. Ezek gátolják az algaképződést és a növényeknek a legjobb színtartományt biztosítják.Vigyázz a túletetésre és hetente cseréld le a víz 20%- át azonos hőfokú klórmentes vízre.A szűrőt, mindig a leszívott vízben mosd ki és sohase teljesen.Így a lebontó baktériumok, nem pusztulnak el és folyamatosan tisztítják a vizet.Végezd el a tisztítást amit Lucky leírt.Jó munkát.SN.
2009. aug. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Megelőzésnek egy termosztátos melegítőt javaslok.

Az algásodásnak lehet oka az akváriumban maradt "tápanyag" és az újraindítás is. Utóbbi esetben barna algával fogsz találkozni. A meleg is kedvez az algásodásnak.

Ismerősöm ecsetalgára próbálta ezt: [link]

és működött a szer. Használják kereskedésben is, tehát nem lehet ártalmas a halakra.

De az algairtó csak tüneti kezelés. Meg kell találni az okot és azt is megszüntetni.

Az aymonieri több algát pusztít, mint az ancistrus.

Ha az 5 éves gyerekedé az akvárium, akkor valójában a tiéd.

Fénycső: Mindenképpen érdemes az akváriumot megvilágítani, ekkor már egy akvarisztika/növényes csőre is érdemes beruházni. Sokkal szebben fog kinézni. Egy fénycső csak annyiban képes gátolni az algásodást, hogy a növények növekedését segíti.

2009. aug. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen valójában a munka az enyém ő etet:) ( felügyelettel)

A fény csövet átgondoljuk, tisztítást meg meglátjuk hogyan alakul.

Növénye nincs csak mű,mert nem maradt meg az igazi.


Köszönöm mindenkinek a tippeket:)

2009. aug. 9. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!