Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Létezik csigapetét evő hal?...

Létezik csigapetét evő hal? Ha igen mi az?

Figyelt kérdés
brutálisan elszaporodtak a csigák, a növény, az üveg, a szűrő is tele van petével és az irtó semmit sem használt a kifejlett csigák ellen pedig a normális 2szeresét tettem bele
2012. okt. 23. 17:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Pakisztáni díszcsík, törpegömbhal (a kifejlett csigát eszi)


Ha nagy akváriumod van, akkor Öves díszcsík

2012. okt. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen. Csigairtó is fölösleges volt, semmit nem csinál. Nem nagyon tudsz csinálni semmit, ez ilyen, jó nagy sz.opás.

Néhány dolgot megtehetsz, amivel részlegesen kordában tartod a szaporulatot, de kiirtani még teljes restartal sem biztos, hogy sikerül.

Használj csigacsapdát, este tegyél be valami lapos edényre forrázott salátalevelet, vagy parizert, és reggel, ha ráment egy csomó csiga szedd ki őket. Etess sokkal kevesebbet, ha nincs kaja fölösleg, akkor nem jut nekik kaja. Használj easy carbot, attol lassul a szaporodásuk.

Bár, ha ennyire el vannak szaporodva, akkor lehet megérné szétkapni az akváriumot, kifőzni az aljzatot, kicserélni a szivacsot, leszedni mindenről a nagyja petét...

Csak arra vigyázz, hogy ha ilyeneket csinálsz, azzal a szűrőbacikat is hazavágod, úgy hogy az első napokban ne etess, és utána is óvatosan kezd el az etetést, és utána pedig hosszútávon etess kevesebbet, mert ha ilyen sok a csiga, akkor alapból sokat etetsz.

2012. okt. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%

Bármelyik Botia, Syncrossus, Yasuhikotakia, esetleg Sinibotia csíkfélék.

A gömbalak is esznek csigát, de ők leginkább a kifejletteket szeretik, valamint -állítólag- a gurámik, betták is, de még sok más hal, kis mennyiségben fogyaszt (pl. meggyhasú sügér), de ezek nem jelentősek.

Érdemi változást akváriummérettől függően valamelyik Botia-féle díszcsík telepítésétől várhatsz.

A Yasuhikotakia sidthimunkii már 50 litertől is jól érzi magát, a dario, histrionica és striata (Botia), valamint a Y. morletti is 100 liter alatt nyugodtan mehet, a lohachata és a kubotai Botiának sem kell túl nagy medence.

2012. okt. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hable, a petéket nálam a botiák sem ették. Csak a csigákat.
2012. okt. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Többségében a petéket is szépen megeszik a Botiák.
2012. okt. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
...egyébként ilyen barnacsiga, malájtornyos, ilyeneket egyik sem tud kiirtani, (ha ennyien vannak) csak esznek belőlük.
2012. okt. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Meg mondjuk a botiák nagyok is, csapathalak is, ahhoz, hogy normálisan lehessen tartani őket, nem lehet egy akváriumba csak úgy tervezetlenül betenni őket, önmagukban is sok vizet, nagy alapterületet igényelnek.

Talán még ha nincs túl sok csiga, akkor ilyen 1-2 száz liter alatti akváriumoknál csigaevő csigát érdemes bevetni.

2012. okt. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"A Yasuhikotakia sidthimunkii már 50 litertől is jól érzi magát, a dario, histrionica és striata (Botia), valamint a Y. morletti is 100 liter alatt nyugodtan mehet, a lohachata és a kubotai Botiának sem kell túl nagy medence."


Hát ez mondjuk úgy hülyeség ahogy van, ezeknél a halaknál az alapterület számít, és ha azt vesszük alapul, akkor az elhangzott térfogatok kétszerese jön ki!!!

És akkor a többi halról még nem beszéltünk!

Márpedig ha nincs erősen alultelepítve az akvárium, akkor szóba se jöhet egy csapat 8-10 cm-es hal!

2012. okt. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
isten küldte ezeket a halakat, egyszer bettát vettem kaptam vele 1 csigát, egy kis barna valamit 1 másfél centi az egész ekkora is marad, na az az egy gondoltam semmi nem láttam a mangróvén h el lettek szaporodva kivettem a mangróvét láttam továbbra is vannak, amikro takarítottam az akváriumot forró vízzel át lett mosva minden percekig állt a forró víz és egy kis vízkőoldó utána megint forróvíz átmostam sokszor és végül ki ment. Itt megint beraktam a mangróvét 1 év száradás után és megint csigám lett, de kérem 1 év után hogy? És most megint forróvíz, vegyszerek és minden hülyeség csak hogy a kőből kiirtsam, márcsak peték vannak azok is a növény levelén ezt meg nem tudom leforrázni
2012. okt. 23. 17:56
 10/13 anonim ***** válasza:

Kézzel kell leszedegetni, tüzetesen átnézni.

Egyébként egyszer kell jól megcsinálni, aprólékos munka, de ez van. Az aljzatot tedd be a sütőbe max teljesítményre vagy 2 órára.

2012. okt. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!