Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a különbség a platti és a...

Mi a különbség a platti és a xifó között? Ugye mind a 2 fajnak a hímjeinek hosszabb a farok úszója?

Figyelt kérdés
2012. okt. 25. 09:37
 1/8 Platypus ***** válasza:
100%

A platti farka rövid, és a teste is zömökebb. A xifók teste karcsúbb és sokkal nagyobb a kifejlett testméretük.


Xifó: [link]

Platti: [link]

2012. okt. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy nem nagyon tudom behatárolni mik is ezek valójában ...

Egy meleg vízi tavacskában fogtam a város szélén.

De szerintem ezek platti xifó hibridek...

2012. okt. 25. 14:49
 3/8 kzs ***** válasza:

Nem, nem lehetnek hibridek.

Ugyanis a xifó és a platti két különböző faj, egymással nem szaporodnak.

De hogy válaszoljak a kérdésedre, a platti hímje zömök testű, míg a hím xifó megnyúlt (nagyobbra is nő, mint a platti). Nem beszélve arról, hogy a hím xifónak sajátos kard alakú farokúszója van.

2012. okt. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem 1 helyen olvastam hogy kereszteződnek,szóval akkor most mit higgyek ?
2012. okt. 25. 16:25
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja amúgy most karantén akváriumban vannak a halak, meddig kell karanténozni őket ?
2012. okt. 25. 16:26
 6/8 Platypus ***** válasza:
Fotózd le és kitaláljuk neked. Amúgy kereszteződnek, de ez ritka. Ha jellegtelen halakat fogtál, azok valószínűleg vad típusú mollik, mivel ezek nagyon gyakoriak termálvizes tavakban. A platti és a xifó ritka.
2012. okt. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem is vannak xifo-platti kereszteződésből született "kamu mikiegér" plattijaim :)
2012. dec. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A platti zömökebb, kisebb és a hátúszója inkább íves. A hímeknek sincs nyúlványa. A xifó karcsúbb, nagyobb és a hátúszója is szögletes. Illetve a hímeknek kardfarka van.
2016. márc. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!