Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranyhalak teleltetése bádogká...

Aranyhalak teleltetése bádogkádban?

Figyelt kérdés

Szakértők, kémikusok válaszát nagy szeretettel várom!


A helyzet a következő: van egy kerti tavunk, ami nagyon jól működik tavasztól őszig, télen viszont, ha maradnak benne kint halak, elpusztulnak a jég alatt. Nem mind, de például pont a legszebbek, legnagyobbak. Most jó sok aranyhal van benne, mert két éve szaporodtak, és a kicsik a nyáron rengeteget nőttek, nagyon szépek lettek, viszont a víz jó ideje nem volt teljesen lecserélve, és most már nem alkalmas arra, hogy benne teleljenek (algás és koszos). Mindenféle családi okból, amit itt nem fejtek ki, úgy alakult, hogy most nincs senki, aki segítene nekem kitisztítani a tavat, lecserélni a vizet stb., másrészt meg még a tiszta vízben is szoktak elpusztulni télen. (A tó egy méternél mélyebb, lék is szokott lenni, és sajnos így is.) Pont ezért nem akarom kint hagyni a halakat télire, és valami megoldáson gondolkodom.

Nagyimnak van egy nagy bádogkádja, rendes, fürdésre alkalmas méret, amit le tudnánk vinni a pincéjébe, és a halak, vagy legalábbis a nagy részük biztosan elférne benne. Ha mégsem, a többit műanyag ládákba tudnám tenni, szintén a pincében. Az a kérdésem, hogy a bádogkád alkalmas-e erre, huzamosabb ideig nem mérgezi-e a vizet.

Amíg csak néhány hal volt a tóban, akkor is teleltettem őket, de ők két-három műanyag tejesládában elfértek. Aztán évekig kint voltak télen-nyáron, és az történt, amit fentebb leírtam. Most, hogy a kicsik megnőttek, ládákban már nem férnek el. Semmiképp nem akarom most kint hagyni őket, tisztítóberendezéseket pedig nem tudok venni.

Köszönöm a válaszokat.


2012. okt. 25. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg nyugodtan, csak legyen benne levegőztető és vízszűrő.
2012. okt. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 bamboochatheone ***** válasza:
Márpedig "tisztítóberendezés" nélkül ez nem sokáig marad így meg.
2012. okt. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A tisztítóberendezést a tóra értettem, nem a kádra. A tó már nyolc éve létezik, s vele együtt némelyik hal is. Csak a Jóisten szűr benne.
2012. okt. 25. 18:47
 4/5 anonim ***** válasza:

a tóhoz nem is kell :) a természetben kutya se tisztítja a tó vizét :D ha jól megcsináltátok a kerti tavat, akkor az pont olyan ökoszisztéma, mint ami egy természetes tónál megfigyelhető :)


amúgy szerintem nem lesz bajuk...ha eddig tejesládákban is kibírták, akkor nem hiszem, hogy bajuk lehet a bádogkádban bár fene se tudja mennyire mérgező...de sokáig használták a bádogot az emberek étkezés közben is pl tányér meg pohár és semmi bajuk nem volt igazából...max 1-2 esetben de ott más is közre játszott szerintem...

egyébként nekünk is van pár tejesládánk hála egy bizonyos hajdanán Pécsett üzemelő tejipari vállalatnak, akik eladták a felesleget a dolgozóiknak annak idején :) ti honnan szereztétek? jó lenne még egy párat beszerezni, mert kiváló esővízfelfogó bödönök...persze ha esik is az eső...

2012. okt. 26. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia zsebev,

a tejesládák nem tudom, hogy honnan vannak eredetileg; nagyimék dolgoztak egy vágóhíd-hentesüzemben, és onnan kapták, még jó régen, de hogy oda honnan kerültek, azt nem tudom. Mamám is esővizet gyűjt bennük általában.

2012. okt. 26. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!