Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranyhalas akváriumban gondolk...

Aranyhalas akváriumban gondolkozom. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
150 Literes az akváriumom, külső szűrővel. Eddig trópusi halaim voltak, aranyhalam még nem. 3db-ot rakhatok a 150 literbe? Milyen növényeket tehetek bele? Most fodros vizikalász van benne legfőképp, ez maradhat?

2012. okt. 25. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Rakhatsz 3 db-t nyugodtan. A fodros vízi kalász is maradhat.
2012. okt. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A 150 liter külső szűrővel jó lenne az aranyhalaknak, de a hőmérséklet nagyon fontos szempont még a választásuknál. 20-22 fok felett nagyon kényessé válnak, az etetésükkel sok a gond, mert mindentől puffadnak. Olyan helyiségben érdemes tartani őket, ahol hűvös van - ilyen lehet mondjuk egy előszoba.

Ha valami jó meleg nappaliban vagy hálószobában lesz az akvárium, akkor egy sügércsapat jobb választás. Vagy valami brakkvízi akváriumot is kipróbálhatsz.

2012. okt. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Előszobában van, nyáron sincs 20-23 foknál melegebb. Nagyon jó a szigetelésünk :)Még a sügéresen is gondolkodtam, de ahhoz még ennyit sem konyítok, mint az aranyhalakhoz :)
2012. okt. 25. 18:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a sügéreset választanám a helyedben, ezerszer szebb szerintem mint az aranyhalas! :)
2012. okt. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 YourDestiny ***** válasza:
Persze, hogy szebb, de 150 literen azért nagyon megfontoltan kell összeválogatni azokat a sügereket, és nincs túl nagy választék.
2012. okt. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Írnátok nekem 150 Literbe való sügéres kombinációt? :)
2012. okt. 25. 18:14
 7/7 YourDestiny ***** válasza:

Sügérnél a berendezés egy kicsit másképp fog kinézni. Ajánlott kezdő sügerek 150 literre:


Porcelánsügér (ha elég hosszú az akvárium, tehát minimum 1 méter), aranysügér (ő elvileg nem jó ennyi literre, hát nekem lassan két éve éldegélnek itt békésen 140 literen), levendulasügér, kisebb méretű torpedósügerek, esetleg a törpesügerek. Több hímet egy fajból ne tarts. 8-10 centiméteres sügerekből olyan 8 halacs jó lehet. Ha viszont 100 centinél rövidebb akváriumod van, akkor kisebb termetű, nyugisabb sügereket választanék, belőlük mehet több is, sügérnél előnyös, ha többen vannak.

2012. okt. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!