Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen összeállítást ajánlotok?

Milyen összeállítást ajánlotok?

Figyelt kérdés

hali


van egy bruttó 112 literes akváriumom, tegnap üzemeltem be de már a halakat tervezem. induló szűrésem egy hydor crystal 4 belső szűrő szivaccsal, a levegőztetést is ez végzi.


eddig van benne 10en pár tő valisneria americana, 2 tő fodroslevelű vízikehely, jávai moha, 1 tő anubias, egy ismeretlen fajtából vagy 15-20 tő (ez valami fű szerű növényke) és 5 tő nagyobb bokros növény aminek a nevét nem tudom. a talajom táptalaj+kvarchomok ha ez számít, ilyen szép világos fajta homok :)


annyit eldöntöttem, hogy amano garnélát és zebra csigát mindenképp szeretnék. a többin pedig még gondolkozok :) ezért gyűjtenék ötleteket. talajfötrőket és alganyalókat nem nagyon szeretnék mert egyik sem tetszik igazán...


szóval várom az ötleteket, hogy ki mivel népesítené be.


2012. okt. 25. 21:41
 1/9 YourDestiny ***** válasza:

Vörös neonhallal, szimplán:


[link]

2012. okt. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

itt az elevenszülők közt is lehet nézelődni, ezek elég strapásak, keményebb vízbe is. Darázs, meg az elegáns fogaspontyocska.

[link]


A normani-kat bírom még, ők nem paráznak a nagyobb halaktól sem és a növényeket se legelik le:

[link]


Danio enitromicron, szintén jó.

[link]


A neonok is el vannak mellettük

2012. okt. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

hát hable azt hiszem, hogy jól kiismertél az elmúlt hónapokban :)


a neonok nekem annyira nem tetszenek szóval őket kilőttem a listámról :) vagyis a fekete neon maradt kérdőjellel.


ezek a normanik nagyon tetszenek, jópofák ezzel a csillogó szemmel :) felkerült a listámra.


az álelevenszülők közül a szivárványos guppikat már régebb óta nagyon szépnek találom. valahogy eszméletlenül megtetszettek, életem első akváriuma amit láttam egy kizárólag guppikkal benépesített akvárium volt...azóta oda meg vissza vagyok értük :)


nanok közül a Pseudomugil gertrudae-t nagyon tetszik. egyébként gondolkoztam olyanon is, hogy nanon halakat rakok bele...


mint kiderült elég sok verzión pörög az agyam ezért kérek ötleteket hogy ki mivel népesítené be:) 4-5 centinél nem nagyobb halacskákat szeretnék, ezzel szűkült némileg a kör.

2012. okt. 25. 22:58
 4/9 anonim ***** válasza:

Tegnap kaptam 2 gertrudeát Murrtól. Hát úgy nézem a borarasokkal nem jönnek ki, mert azok elbújtak, de a többinek nincs gondja. A többi halam már előbujt. A normanik nem féltek tőle első percben sem. Lehet hogy az lesz, hogy mindenkit hagyok egyben, csak a borarasokat fogom kivenni és átrakni másik akviba.


1db ilyenem van, még ez a kedvenc

[link]

ezek közé van beépülve, mintha az ő csapata lenne

[link]

De ezek, hát nekem itt minden kb 10 NK-ba van, tehát kicsit lágyabb.


A gertrudea az Murrnak csapvízben volt, hát azt is bírta. Egyébként meg a normanik is bírják a csapvizet, mert az nekem régen is volt, amikor még nem lágyítottam semmit.

2012. okt. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

huha :D ez a nano dolog egyre jobban érdekel...de a guppik is tetszenek...meg a serpalazacok...és az ékfoltos razbórák...mamám mennyi szép hal O.o


a vizem 9NK körüli 7-7,5es ph-val szóval nem gond szerintem a vízkeménység vagy a ph sem a halaknak...direkt mértem folyamatosan ahogy töltöttem fel, hogy 10NK körül legyen, mert az a legtöbb halnak megfelel...a ph meg így alakult...azzal nem tudtam sokat kezdeni...

2012. okt. 25. 23:26
 6/9 anonim ***** válasza:

A gertrudae-k nagyon szépek és izgalmasak, ha sokan vannak. Pörögnek egymás körül és a kis legyezőjükkel integetnek, jópofák :) Kicsit sajnálom is már, hogy elajándékoztam, de jó helyen vannak :D

Ami gyönyörű még, az a Pseudomugil furcatus. 1-1 csapat a kettőből már egy tuti akvárium.

http://www.youtube.com/watch?v=aUzTMLIM1bI

2012. okt. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi Murr :) majd megmutatom anyuméknak is...közösen választunk halakat :) ugyan az én akváriumom de szeretném őket is bevonni :D
2012. okt. 26. 00:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne sajnáld. Adtam nekik enni :D

De ha hiányoznak bármikor vissza tudom adni :)

2012. okt. 26. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
közben mégis visszakerültek a vörös neonok a listára :) apumnak megtetszettek...és a család véleményét is figyelembe veszem :)
2012. okt. 26. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!