Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy is van ez? Bruttó, nettó...

Hogy is van ez? Bruttó, nettó térfogat vagy a tényleges vízmennyiség?

Figyelt kérdés

Három fontos terület is van egy akváriumban, ahol az egyik viszonyszám a liter (szűrés, világítás és a halmennyiség).

Azonban nem mindegy, hogy melyik számhoz viszonyulunk.

Vegyünk példának egy standard méretet:

Bruttó: 80×35×40=112 liter

Nettó: [link] alapján 104,8 liter

DE: ha levonjuk az átlag 4,5 cm aljzatot és az 1,5 cm légréteget, akkor már csak 89 litert kapunk.

Szóval nem mindegy, hogy a 112 vagy a 89 literrel számolunk.

Szűrés: 500 liter/óra kapacitású szűrő, ha 112 literrel számolunk 4,46-szor forgatja meg a vizünket, míg 89 liternél már 5,62-szor.

Világítás: 2×18 W világítás esetén 112 liternél 0,32 W/l, 89 liternél 0,4 W/l arányszámot kapunk.

Halmennyiség: Ha az 1cm/liter arányszámot vesszük figyelembe (tudom, hogy ez nincs kőbe vésve, de egy ekkora akváriumnál szerintem elfogadható), akkor 112 cm-nyi halat, vagy 89 cm-nyi halat tarthatunk.

Nem mindegy!!!

Mi erről a véleményetek?



2012. okt. 26. 20:58
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ha ennyire pontosan számolsz ki mindent, akkor számolhatnád inkább a lument (Watt helyett), hozzá a vízoszopot, a fény beesési szögét, fényterelővel, vagy anélkül.

És ha azt ki tudod számolni, akkor megtaníthatod nekem is :D

2012. okt. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!