Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nettó 90-95 literes akváriumba...

Nettó 90-95 literes akváriumba melyik belső szűrő érné meg jobban?

Figyelt kérdés

1. Eheim 2010

2. Eheim 2012

3. Atman AT-201 Powerhead + Biofilter 2 esetleg 3-al :)


Heti 20% vízcserével.


Igazat megvalva az Eheim-ek felé hajlik a szívem mivel azok eléggé halkak és hálószobába menne sajnos az Atmant nem ismerem viszont elég nagy a szűrőfelülete :)

De ha sokkal jobb az Atman akkor meggyőzhető leszek mivel jelenleg eléggé befolyásolható vagyok-e téren :) Viszont a hangjától félek egy kicsit :)


u.i. tudom hogy külső érné meg a legjobban de hát.....


2011. márc. 6. 21:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Az Atman is megbízható, egy belső szűrőnek nem igazán lehet hangja, csak a levegőporlasztás miatt, de az teljesen kiküszöbölhető. Viszont ha az eheimet szeretnéd, vedd azt, nem vagy sokkal előrébb az atmannal sem. Ahogy mondod, egy külső szűrő lenne a legjobb, olyan 5000 forintból már lehet barkácsolni egyet.
2011. márc. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 gfero ***** válasza:
40%
nálam az 1-es a befutó
2011. márc. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Az Atman-ről csak annyit szeretnék mondani, hogy nekünk a 300 litereshez Atman At-3338-as külső szűrőnk van, és 0 hangja van. Nem lehet hallani, csak a levegőztetőt kicsit. Volt, hogy odahajoltam, hogy tényleg működik-e, meg figyeltem a vízáramlást, mert nem hallottam, hogy zúg. De nem vagyok süket. :D Van még egy powerhead is az akváriumban, annak se hallani a hangját.
2011. márc. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
gfero, miért az 1-es? Akkor már a 2-es, nagyobb vízforgatás, nagyobb szűrőtartály. Én pont azt zárnám ki egyedül, a másik kettő tökéletes.
2011. márc. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 gfero ***** válasza:
40%
azért mert az szerintem túl nagy áramlattót csinálna ez 160 litertől-200 literig van.az első ha jól emlékszem 100-tól 160 literig.az ö akváriumába meg durván ha van 90 liter.az 500 liter óránkénti vízforgatás meg elégséges de a másik is csak 570 liter óra.
2011. márc. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
szerintem is az 1-es mivel a 2-es elégé nagyobb mivel a min 160 liter,persze egy 120-130-asba is elmenne de az övé csak 90 liter és a túl nagy áramlat se megfelelő.
2011. márc. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 gfero ***** válasza:
az 1-es több mint 5x megforgatja az adott vízmenyiséget 1 óra alatt ez meg elegendő.az erősebb pedig túl nagy áramlást csinál, zavarja a halakat.persze nagyjából meg lehetne törni vagy úgy irányítani az áramlatot hogy ne legyen olyan nagy de nem látom értelmét.
2011. márc. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat :)
2011. márc. 7. 06:34
 9/22 anonim ***** válasza:

Nálam van egy Eheim 2012, ez elég nagy darab szűrő egy 90 literesbe jó, az biztos.


Viszont 30 cm magasba nem tudtam belerakni, mert kilóg.

40 cm magas akváriumba jó csak :)

2011. márc. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Én lehet, hogy eladnám az Eheim 1012-t, ugyanis nem használom semmire, mert olyan nagy.


A saját 90 literesembe 2 hónapja vettem egy külső szűrőt, egy ilyet:

[link]


Ez az "Atman AT-3335" típusú külső szűrő nekem azért tetszik jobban, mert nem foglalja a helyet az akváriumban így egy fokkal esztétikusabb látvány.


A külsőt tisztítani is könnyebb. Nem kell olyan sűrűn és mivel ez kívül van, nem kell az akváriumba nyúlkálni.

2011. márc. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!