Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik csiga eszi a fekete algát?

Melyik csiga eszi a fekete algát?

Figyelt kérdés
Van olyan csiga, ami a fekete algát megeszi? Ha az akváriumba növényt rakok, megeszi? (Ha igen)melyiket nem szereti? Műnövényt nem szeretnék bele, mert szerintem nagyon csúnya. Esetleg van-e valami megoldás fekete alga ellen? Ki szeretném takarítani az egész akváriumot teljes mértékben, mindenhonnan leszedni a fekete algát, csak nem szeretném ha (olyan gyorsan) visszajönne.

#akvárium #csiga #alga #fekete alga
2012. okt. 27. 11:04
 1/6 YourDestiny ***** válasza:
Olyan nincs, aminek fekete alga a neve. Be kéne azonosítani, miről is van szó. Csinálj már egy fotót.
2012. okt. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A zebra csiga eszi az ecsetalgát, de nem kajál olyan sokat
2012. okt. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Fényképet nem tudok készíteni most, mert nem vagyok otthon. De arról az algáról van szó, amit nem tud leenni az anci, hanem én szoktam pengével "lekapargálni" az üvegről.
2012. okt. 30. 16:21
 4/6 YourDestiny ***** válasza:
Hát több algafajt nem eszik az anci. Valószínűleg akkor nem ecsetalga, mert az elsőnek a dekoráción, tehát köveken, növények levelein, stb. indul.
2012. okt. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A dekoráción és az üvegen is van egyaránt. A múanyag szűrőről elég nehéz eltávolítani (ha ez segít, de ha nem akkor majd csinálok képet)
2012. okt. 30. 16:38
 6/6 YourDestiny ***** válasza:
Az egyik közeli akvarisztikában van ilyen sötét szürkés, majdnem feketés alga, nem tudom, hogy nevelik-e vagy mi a fene, de az nől az üvegre. Olyan, mint a haj, kb. legalább 1 cm hosszú szálak és baromi sűrű, már az üvehet se látni, csak a front részét. Szerintem a tiéd nem ecset.
2012. okt. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!