Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen növénnyel tudnám...

Milyen növénnyel tudnám gyorsan be "füvesíteni" az aljzatot?

Figyelt kérdés

Ha kell tudok csinálni élesztős CO2-t.

Garnélás akváriumba lenne.



2012. okt. 27. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Ami leggyorsabban nőtt nekem az a hydrocortyle sp japan.
2012. okt. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Élesztő Co2-t megéri csinálni?
2012. okt. 27. 18:13
 3/9 anonim ***** válasza:
nem, mert túl kicsi a hatásfoka. A boltokban szerezz be HappyCarbo-t vagy hasonlót, az megoldja neked tökéletesen a CO2 ellátást. (mindennap pár ml kell belőle)
2012. okt. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Végülis megéri csinálni, mert ha jó a beoldó, akkor érhet valami, főleg kisebb akváriumokban...

Viszont van itt egy kis ellentmondás, a garnélák elég érzékenyek a co2-re, és még érzékenyebbek az ilyen folyékony cuccokra (mint easy carbo) leáll tőle a szaporodásuk, esetleg elpusztulnak...

Szóval ennek előbb járj utána, hogy a tartott garnéla faj mennyire bírja a kiképzést.

Amúgy jávai mohával is csinálhatsz mohahálóval ilyen "térburkoló" elemeket, az gyorsan is nő, meg co2 sem kell.

Az is egy opció.

2012. okt. 28. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát nekem a jávai moha egyáltalán nem nő.

Csak Red Cherry lenne benne az kibírja?

2012. okt. 28. 08:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Kis mértékben igen.

De ha a jávai, ami elég igénytelen, nem nő, akkor a kényesebb fajtákkal is lehetnek gondok.

Világítás, tápozás rendben van?

2012. okt. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen hetenet tápozok happyplantet

és világítás is van +fényterelő

2012. okt. 28. 12:16
 8/9 anonim ***** válasza:
én lemondtam az élesztős CO2-ről a sakurás akváriumomban, túl sokat hallottam arról, hogy nem megbízható. a bubiszám gyakran változhat a garnélák érzékenye erre. amúgy meg mekkora az akvárium és milyen a világításod? kis fényerő esetén felesleges a CO2 beoldás.
2012. nov. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
amúgy meg igaza van az előző hozzászólóknak, ha a jávai sem nő, akkor valami baj van és felesleges fűszerű előtéri növényen gondolkodnod, mert a legtöbb sokkal kényesebb mint a moha. komoly világítás és tápozás szükséges ahhoz hogy szép legyen.
2012. nov. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!